додому ВІККА-корисно Відпочинок У музеї в Пирогово відновили 100-річний млин з Херсонщини (ВІДЕО)

У музеї в Пирогово відновили 100-річний млин з Херсонщини (ВІДЕО)

0

У музеї просто неба в Пирогово відкрили сторічний реставрований млин з Херсонщини. Про це повідомляє власкор ВІККА.

Наталія з Назаром вражені внутрішніми механізмами млина.

Фото ВІККА

НАТАЛІЯ БОНДАРЕНКО, ВІДВІДУВАЧКА МУЗЕЮ

Відчуття дотичності до історії, це прям якось так по-особливому.

НАЗАРІЙ БОРИСЮК, ВІДВІДУВАЧ МУЗЕЮ

Можливо, навіть якось повернулися назад на сто років тому. Та і можна було уявити як сто років тому люди добували муку, молотили це все.

Відкрили млин у міжнародний день музеїв, який збігся з днем депортації кримських татар. Український актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв вбачає у цьому символізм.

АХТЕМ СЕІТАБЛАЄВ, КІНОРЕЖИСЕР, АКТОР

Це надзвичайний символізм, це надзвичайна метафора того, що українська політична нація якраз і відрізняється від наших ворогів тим, що ми всі любимо створювати, і завжди перемагаємо. Якщо не смерть фізично, то смерть духовно тим, що ми будемо відроджувати і будувати.

YouTube video player
Млин представили у межах Ярмарку народного мистецтва за підтримки Фонду «МХП-Громаді». Мета ініціативи – зберегти ідентичність української культури, розповідає директорка благодійного фонду Тетяна Волочай.

Фото ВІККА

ТЕТЯНА ВОЛОЧАЙ, ДИРЕКТОРКА БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «МХП-ГРОМАДІ»

За ними велика глиба історій і велика глиба сенсів, за ці сенси іде сьогодні боротьба і це є символом того, шо ми відроджуємся і перемагаємо, тому культурні проєкти під час війни вимагають неабиякої підтримки.

Вітряк привезений у 1973 році з Херсонщини. Нині ця місцевість звільнена від російської окупації. Понад 50 років розібраний млин лежав на території музею. Реставрували за 3 місяці. Культурна спадщина навчає молоде покоління історії, вважає Міністр культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Фото ВІККА

РОСТИСЛАВ КАРАНДЄЄВ, МІНІСТР КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Це дуже важливо з точки зору пропаганди української культури, навчання молодого покоління дітей, щоб вони бачили якою була наша спадщина, культурна спадщина, яким був ужиток людей в Україні, щоб формувалася їхня повага до минулого, шана нинішнього часу, ну і звичайно не втратити це все в майбутньому.

Валерія Кісільова, Геннадій Ємельянов, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version