Мистецький фестиваль «Шлях до Тараса» ініційовано Всеукраїнським благодійним фондом «Дитячий світ». Мета заходу – популяризувати творчу спадщину Тараса Шевченка серед дітей та молоді. Головний майданчик фестивалю – палац культури «Дружба народів». З нагоди 199-ї річниці народження Тараса Шевченка, у стінах палацу проходять культурно-мистецькі події: музично-пісенний фестиваль «Шлях до Тараса», художній конкурс дитячого малюнку «Кобзарева криниця», літературно-музична вистава чоловічої хорової капели імені Ревуцького «Гайдамаки». Кульмінацією подій стануть фінальні змагання юних інтелектуалів-знавців творчості Шевченка, які зберуться на фінал обласного міжшкільного брейн-рингу 9 березня. «Родзинкою» фестивалю є художній конкурс дитячого малюнку на Шевченківську тематику. Роботи переможців стануть ілюстраціями подарункового видання «Кобзаря», що буде надруковано наступного року, до 200-літнього ювілею Шевченка.
Минулих вихідних «Шлях до Тараса» зібрав у Черкасах юні таланти з усієї України. Майже 500 дітей з усіх куточків України стали учасниками Мистецького фестивалю юних талантів «Шлях до Тараса», який завершився 3 березня урочистим гала-концертом у палаці культури «Дружба народів» м.Черкаси.
На головній сцені Черкас виступили вже визнані дитячі колективи з різних міст і областей, юні артисти не лише з Черкащини, а й з інших регіонів України: Чернівецької, Донецької, Рівненської, Луганської, Сумської областей.
Своє прочитання творчості Тараса Шевченка демонстрували в різних номінаціях: вокально-інструментальні ансамблі, солісти, і аматори сцени. Вітали і нагороджували дипломантів та переможців фестивалю голова оргкомітету фестивалю Валентина Жуковська, голова журі фестивалю заслужена артистка України Олена Варич, і майстер художнього слова, заслужена артистка України Тамара Власенко.
Репертуар гала-концерту і перелік дипломантів та переможців фестивалю були сформовані за результатами відбірних турів-прослуховувань, які проводилися 23 і 25 лютого. На участь у фестивалі було подано 178 заявок.
На думку голови оргкомітету фестивалю, такі заходи об’єднують людей і дають можливість талановитим дітям продемонструвати свій творчий доробок і любов до творчості Тараса Шевченка.
Цьогорічний фестиваль – репетиція року наступного, коли Черкаси стануть справнім епіцентром святкувань 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка.
6-го березня на відвідувачів фестивалю чекає театралізоване дійство «Гайдамаки». За участю чоловічої хорової капели Ревуцького та Київського симфонічного оркестру.