Місцеве самоврядування чи місцеве підпорядкування?
Це наша тема сьогодні.
Співрозмовник – народний депутат України Микола Томенко.
– На минулому тижні Черкаси доєдналися до когорти міст, що лишилися без міського голови. І що найцікавіше – спільними зусиллями регіоналів, батьківщинівців і депутатів ще кількох опозиційних фракцій у міській раді. Як ви ставитеся до такого об’єднання.
– Останні кілька сесії міської ради батьківщинівці та регіонали в міській раді голосують одностайно. По суті створивши нову більшість. Так позиція взагалі узгоджувалася з вищим партійним керівництвом?
– Ваша партія декларує на всеукраїнському рівні неможливість співпраці із «Партією регіонів». Натомість при формуванні нового складу виконавчого комітету туди увійшли два депутата обласної ради від «Батьківщини» – Станіслав Овчаренко та Анатолій Бондаренко. Чи не вважаєте ви, що такі кроки можуть перекреслити всі ваші зусилля в боротьбі із «Партією Регіонів»?
– Минулого тижня на колегії очільник Черкащини Сергій Тулуб розкритикував міського голову Сміли Вадима Решетняка. Натякнувши, що якщо той не виконуватиме доручень обласної адміністрації, то він – губернатор – приїде в Смілу, збере депутатів і зробить те, що зробив із деякими міськими головами. Сьогодні зняли з посади Одарича, завтра мера Сміли, потім міського голову Умані. На вашу думку, невже місцевого самоврядування більше не існує і всім в області має заправляти голова обладміністрації, якого не обирають жителі, а призначає Президент?
– Батьківщинівець Микола Булатецький, який голосує врозріз із фракцією у міські раді, наголошував на тому, що після відставки Сергія Одарича необхідно провести одночасно перевибори міської ради та міського голови. Якої позиції дотримуєтеся ви?
– Наскільки, на Ваш погляд, у Черкасах можливий сценарій Києва? Де вибори міського голови досі так і не призначили і, схоже, ніхто і не збирається цього робити.