Умілі руки черкаської майстрині можуть перетворити будь-яку оселю на затишний казковий будинок, прикрасити свято, а також надихнути дітей та дорослих на творчість. У колекції власних авторських робіт Ольги Шпильової оригінальні вішалки для сумок, вінки-прикраси на голову, іграшки, декор для дому та ловці снів. Про секрети майстрині та закулісся хенд-мейд декору дізнавався сайт vikka.ua.
– Ольго, з чого почалося виготовлення унікальних елементів інтер’єру?
– Весь декор та всі ідеї – це те, що я роблю для себе і свого дому. Хотілося зробити унікальні речі, яких не купиш у жодному магазині. Так виникла колекція дерев'яних фігурок на ялинку ручного розпису. Диванні іменні подушки з вишитими монограмами, так само, спочатку вишила для себе і чоловіка. Моя майстерня – це мій затишний будинок, а всі ті речі, які я вигадую, прикраси будинку. Це має бути не тільки красиво, але і практично, тому я вирішила ділитись такими функціональними і унікальними виробами з усіма бажаючими. Ось так сталося, що хобі переросло в основний вид діяльності.
– Але, окрім вироблення функціональних речей ви ще й виготовляєте прикраси для будинку…
– Оскільки я не обмежуюся тільки одним видом матеріалу, а весь час у пошуках нових матеріалів і технік, побачивши одного разу індіанські обереги "Ловці снів", дуже захотілося зв'язати подібний доньці. Трохи змінивши вигляд, я вирішила в'язати павутинку красивим візерунком гачком, а потім вплітати в дерев'яне коло. Так у моєму магазині додався ще один вид декору для дому. Ще є ініціали, що вишиті по дереву.
– Як давно це захоплення стало частиною вашого життя? Хто вас підтримує і що надихає?
– Я, скільки себе пам'ятаю, весь час щось вигадую, клею, шию, в'яжу, малюю. Основою послужила художня освіта. Завжди любила оточувати себе гарними речами, зробленими своїми руками. Не цікаво було купити, цікавіше було розібратися, як воно зроблено і зробити самій. Мене підтримав чоловік Володимир, коли я пішла з роботи. Він продовжує підтримувати і зараз. Ми разом обдумуємо ідеї, ескізи, поліграфію і навіть те, якими шурупами краще кріпити деталі. Звичайно, вся чоловіча робота на ньому. Ще допомагає моя донька Настя. Вона школярка молодших класів, але вже зі своїми поглядами та смаками. Часом дитячий та свіжий погляд, її думки бувають дуже точними і правдивими. І це чудово, коли є така підтримка і однодумці поруч.
Також мене надихає природа. Своєю гармонією, колоритом, нескінченним різноманітністю текстур і квітів. Головне – помітити цю красу і не пройти повз. Надихають книги, корисні сайти, незвичайні люди.
– З яких матеріалів виготовляєте вироби?
– Приємно працювати з натуральними матеріалами. Це дерево, нитки, бавовна, льон. тоді зберігається тепло і душа кожної зробленої речі. До того ж, із кожної прогулянки з лісу я повертаюся не з порожніми руками. І, може, відразу я ще не бачу і не знаю, для чого мені та чи інша палиця, шишка, камінь, листочок, але, як для мене, вони незвичайні. Все складається в майстерні і обов'язково колись буде ідея, в якій щось та згодиться. Як, наприклад, потрібно було якось зробити до виставки крісло з гілок.
– Де знаходити свого покупця?
– Роботи в основному замовляються і продаються через інтернет, і це здебільшого Україна. Але я вирішила, що потрібно розширювати межі і недавно зареєструвалася на майданчику ручних робіт найближчого зарубіжжя. Там буде видно, може, і далі піду. Головне встигати робити замовлення. У мене ж не цех, не виробництво, а ручна робота, в яку потрібно вкласти частину себе. А це поспіху не терпить.
Роблю і під замовлення. Але якщо те, що ми навидумуємо із замовниками, подобається мені самій. Зазвичай я вислуховую всі побажання, задаю багато питань для того, щоб зрозуміти, як бачить майбутню роботу замовник. Потім я надаю ескіз із описом. Якщо все подобається, ми працюємо.
– Чи є у вас як у майстра якийсь особливий секрет або прикмета, якою користуєтесь під час роботи?
– Та ні, особливого секрету немає. Читання, спостереження, перегляди фото дизайнів, різного декору. Важливі любов і повага до природи і всього живого. А головне, запустити правильне бажання "до космосу". І тоді в голові починається безперервний процес. Головне помічати знаки і слухати інтуїцію. А у прикмети ніколи не вірила. У мене живе чорна кішка. Уявляєте, скільки разів вона мені переходить дорогу (посміхається)?
– Що б ви порадили тим, хто хоче повчитися виробляти щось своїми руками, але не знає з чого почати?
– Для того, хто хоче робити декор своїми руками я в Instagram і Facebook запустила таку рубрику "Робимо разом". Там показую покроково і з описом, як зробити декор для дому або створити елементи прикрас будинку до свят. Там же можна задавати питання.
Так само регулярно проводжу "наживо" майстер-класи для діток. Часто батьки залишаються і роблять вироби разом з дітьми. Теми дуже різні, знайомимося з різними техніками та матеріалами і створюємо речі для будинку своїми та дитячими руками. Така пам'ять залишається надовго.
– Ольго, як на ваш погляд впливають заняття рукоділлям? Чи мають якийсь психотерапевтичний ефект, заспокоюють?
– Такий ефект дуже відчувається. Особливо, якщо це яке-небудь плетіння. Наприклад, коли ми плели мандали з ниток, усі дуже занурювалися у себе. І одночасно отримували величезне задоволення і спокій від того, що робили. Я це по собі знаю, тому їх прекрасно розуміла. Коли я відчуваю, що потрібно помедитувати, або, як кажуть, побути з самим собою, тоді я беруся за вишивку. Або в'язання чи малювання. Це дуже заспокоює і навіює нові думки.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка створює унікальні витинанки.
Усі фото надала Ольга Шпильова