додому Новини Журналісти дізналися, як живеться черкаським прикордонникам на східних рубежах (відеорепортаж)

Журналісти дізналися, як живеться черкаським прикордонникам на східних рубежах (відеорепортаж)

0

Черкаські прикордонники вже місяць обживаються у селі Амвросіївка, що на Донеччині. Поїхали, щоб пильнувати східні рубежі від російських окупантів. За цей час тут уже з'явилися свій район "Д", площа БТРівців і вулиця Зброярів. Про це йдеться у першому сюжеті нового циклу "ВІККА-НОВИН", що має назву "Наші на кордоні".

Ще місяць тому черкаські військові пильнували уявні кордони. Атаки загарбників відбивали лише на навчаннях. Тепер у повні бойовій готовності вони несуть службу на східних рубежах країни.

– Здебільшого в нас були стажування на західному кордоні. Це – Чопський, Мукачівський, Чернівецький прикордонні загони, – розповідає заступник начальника мотоманеврової групи з персоналу Василь Польовий.

Зараз же черкаські прикордонники живуть у наметовому містечку на сході. Від диверсантів окопалися та облаштували пункти сповіщення. Щоби тривожне очікування минало спокійніше – на Донеччині завели свої порядки.

– Зараз ми зайшли на таку місцину, яку наші прикордонники назвали "Площа БТРівців". Як бачите, спеціальні цифри – 70-80. У нас стоять тут два спеціальні бронетранспортери від навчального центру – БТР-80, БТР-70, – зазначає Василь Польовий.

Польовий табір помережили вулицями Зброярів, Автоботів. Є тут Кулеметна та навіть Гаврись-стріт на честь одного із прикордонників. У містечку і свій район "Д", як у Черкасах.

– Щоб мені було рідніше місце, де я перебуваю та проживаю, вирішили наклеїти "Район "Д". Так тепліше. Піднімає бойовий дух. Виходиш, читаєш. Ніби ти вдома. Ніби ти тут виріс, – з посмішкою говорить старший лейтенант Артем Гуляницький.

Живуть тут за своїм часом. Прикордонна доба починається о 20-ій. Щораз із гімну та підняття прапора. Військові в патрулі ходять щонайбільше на 10 годин.

Російські диверсанти поки перетнути кордон не намагалися, кажуть прикордонники. Але капостять: то телефони глушили, то електронні прилади з ладу виводили.

– Є певна напруженість. 10 діб прикордонників Росії не було на кордоні. Виходили інші формування. Особовий склад помічав безпілотні апарати. Потім прикордонники Росії повернулися. Вони нас бачать. Ми їх бачимо, – каже начальник Навчального центру Державної прикордонної служби України Ігор Момот.

А от місцеві жителі куди ворожіші. Прикордонники заважають їм переправляти контрабанду.

– Для того, щоб знизити цю напругу, ми щоденно проводимо круглі столи, зустрічі із громадськістю і в Амросіївці, і по всіх радах, – зазначає голова Амвросіївської РДА Сергій Колодій.

Наступний сюжет із циклу про "Наших на кордоні" можна буде побачити у "ВІККА-НОВИНАХ" о 19:00 та о 20:30. У ньому журналісти розкажуть про те, як живеться прикордонникам за сотні кілометрів від дому. Чи не мерзнуть та чи не голодують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version