Вологозапаси ґрунту під пізніми культурами по всій області мають найнижчі значення за останні 30 років спостережень і в метровому шарі становлять лише від 14 до 25 мм, що в 3-6 разів менше середніх багаторічних значень.
Про це у Facebook розповідає начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За результатами спостережень агрометеорологів нашого центру на тестових полях області, найбільш складна ситуація для пізніх культур залишається в районах південного сходу та прилягаючих центральних районах, зокрема Чигиринському та Смілянському. Там ґрунтова засуха розпочалася ще в кінці травня і триває вже 9 декад поспіль, а кількість опадів з початку літа ж рекондно малою за останні 70 років спостережень і становить лише 50-67 мм або 25-37% норми, при 80-130 мм на решті території регіону.
В орному шарі грунту на площах під сівбу озимини зовсім сухо, а подекуди вологозапаси не перевищують 5 мм. Такі значення вологозапасів відповідають критерію “дуже сильна засуха”, яка відноситься до стихійного агрометеорологічного явища. За такої жорсткої засухи та відсутність ефективних дощів в найближчі 10 діб, сенсу для сівби озимого ріпаку немає.
Складною, але ще не критичною залишається ситуація для цукрових буряків, у яких триває ріст кореня і приріст кореня за декаду, хоч і незначний, але становить 20-40 г. Проте утримуються надзвичайно сприятливі умови для накопичення цукрів.
Для соняшнику, завдяки раннім строкам сівби та його посухостійкості, ситуація цілком задовільна – формування та діаметр кошика на рівні попереднього рекордно врожайного року.
Як повідомляв сайт vikka.ua, опівночі на Золотоніщині зайнялося підприємство.