У Черкасах люди використовують каштани як спосіб заробітку. Наразі плоди дозріли, тому у пунктах приймання кипить робота. Про це повідомляють на сайті «24 каналу».
Микола збирає каштани на головній вулиці Черкас вже кілька років. Чоловік показує руки, що потріскані від щоденної роботи з колючками. Однак доки є каштани – він сюди ходитиме, бо має невелику пенсію. Тому від заробітку не відмовляється.
«Ось збираю і бачу, що ще хтось збирає, то зразу конкуренція, зразу хочеться більше збирати», – сказав Микола.
Пункти приймання каштанів є по всьому місту. Щоправда, у 2021 році ціна не надто тішить збирачів – лише 2 гривні за кілограм, а у 2020 році платили вдвічі більше. Втім охочих заробити все одно не поменшало. Люди жаліються, що навіть бувають черги.
«Багато. І по тонні привозили. І навіть більше ніж тонну», – зазначила працівниця пункту приймання каштанів Світлана Познанська.
Потім каштани потрапляють на фармацевтичне підприємство, де з плодів виготовлятимуть ліки. Вони й опиняються на полицях аптек.
Фармацевтка Яна Кулик пояснює: «Препарати з кінського каштана мають капіляростабілізувальні властивості. Тобто вони зміцнюють судинну стінку, покращують кровообіг, тому їх можна використовувати під час варикозного розширення вен, при важкості в ногах, набряки, втома, навіть трошки коли є спазми, судоми».
Містяни кажуть, що ліки з каштанів справді дієві. Однак до аптеки не йдуть, бо дорого й екстракт для ніг з каштанів роблять власноруч. До прикладу, родина Савег із сусідкою Ольгою збирають каштани щороку.
У банки насипають або рубані каштани або ж тільки шкірки. Все заливають спиртом. Петро Савега розповів, що використовує це для зменшення набряків на ногах. Чоловік застосовує ліки щодня.
Використовувати власноруч зроблені ліки для ніг можна, а от експериментувати та вживати настоянки медики не радять. Каштани можуть бути отруйними, тому краще звертатися до лікарів.
Як повідомляла раніше vikka.ua, Черкаси визнали одним з найкомфортніших міст в Україні