З приходом літа майже в кожному приміщенні починає працювати кондиціонер. І вдома і на роботі для комфортного перебування люди охолоджують повітря. Та чи не переважає шкода від нього користь?
Як розповідають в Черкаському обласному лабораторному центрі МОЗ, в кондиціонерах можуть міститися різні патогенні мікроорганізми, які з потоком повітря потрапляють в приміщення. Найчастіше центральна частина приладу стає розсадником легіонел. Це бактерії, що викликають таке інфекційне захворювання, як легіонельоз. Симптомами недуги може бути лихоманка, ускладнене дихання, інтоксикація.

Якщо кондиціонер працює за принципом оборотного повітропостачання, коли охолоджене повітря просто ганяється по колу, то він стає небезпечними для здоров’я, якщо в приміщенні є люди, хворі вірусною інфекцією. Вірусні частинки захоплюються потоком повітря і розносяться по всьому приміщенню. Якщо такі кондиціонери встановлені в громадських місцях, то велика ймовірність заразитися ГРВІ.
Крім цього шкоди здоров’ю можуть завдати різкі перепади температур. Коли на вулиці +32, а в приміщенні комфортні + 18-20, достатньо вийти з охолодженої кімнати на вулицю – і простуда або навіть запалення легенів гарантовані. Як кажуть фахівці, організм дуже погано переносить перепади температур, і така різниця загрожує розвитком запальних захворювань дихальних шляхів. Крім того, існує небезпека захворіти запальними захворюваннями сечостатевих органів, наприклад, циститом.

Фреон – холодоагент, який застосовується в більшості сучасних кондиціонерів. Фреон важчий за повітря, тому при його витоку він може витіснити повітря з приміщення. Деякі різновиди фреонів при розкладанні виділяють небезпечні токсини і можуть викликати сонливість і задуху.
Сушка повітря.У середньому один кондиціонер витягує близько 1 літра води з повітря за 1 годину роботи. Таким чином, охолоджене повітря стає дуже сухим, що шкідливо для шкірних покривів і слизових оболонок дихальних шляхів.

Аби отримувати від кондиціонерів користь, а не шкоду, спеціалісти радять регулярно чистити або замінювати повітряні фільтри. Їхнє пряме призначення — збір частинок пилу, плісняви, пилку і інших небажаних компонентів. Забруднений фільтр не здатний якісно затримувати частинки. Профілактичне обслуговування включає видалення бруду, цвілі і інших скупчень. Це не дасть шкідливим речовинам видуватися в приміщення.
Сайт vikka.ua повідомляв, у Черкасах 19-річна дівчина підхопила ботулізм.