Черкаські волонтери утеплюють захисників. З першими осінніми холодами та дощами на фронт відправляють теплі речі, ліки, під «сезон» змінили кольори кікімор і маскувальних сіток. Разом з цим налагодили виробництво буржуйок з газових балонів. Детальніше про це в сюжеті журналістів «Фактів» на каналі ICTV.
Схеми та креслення розробили ще 2014-го. Нині буржуйки потрібні в значно більшій кількості, говорять журналісти.
На подвір’я одного із черкаських підприємств звозять порожні газові балони. Спочатку їх вимивають, потім роблять технологічна вікна. Одні для дров, інші для – витрушування попелу.
Підготовлені балони потрапляють у цех. Тут із них роблять справжні буржуйки.
На одну пічку троє працівників витрачають 8 годин. Вони роблять її багатофункціональною: щоб можна було приготувати їжу і висушити одяг. Така пічка тримає тепло до 10 годин.
В роботі на виробництві більше сотні балонів.
Іван Нагірняк, начальник виробництва, говорить, що пічка з балонів зручна у використанні, топити можна як дровами, так і вугіллям.
Порожні балони віддають небайдужі. За роботу працівникам, які виготовляють буржуйки, оплачує благодійний фонд. А той у свою чергу працює із волонтерами.
Олександр Радуцький, представник благодійного фонду, зазначає, що на сьогодні вже отримали замовлень уже десь на 400 таких буржуйок. Вже зроблено близько 50 штук
Виготовляти буржуйки із балонів почали ще у 2014 році. А у березні цього року вже розширили виробництво. Адже зараз їх треба в рази більше.
Оксана Циганок, керівник центр допомоги армії
«Ми шукаємо балони по всій Україні. Звозять їх із сіл і дач. Це найдешевший варіант виготовлення буржуйки. Вони зігрівають наших хлопців».