додому Новини Завод на Черкащині ріжуть на брухт

Завод на Черкащині ріжуть на брухт

0

Пальмірський цукровий завод-шеститисячник, колись флагман цукрової промисловості, у цейтнот потрапив швидше через державну політику в цукровиробництві та простоює вже четвертий сезон, пише Золотоноша. Раніше на ньому працювало 800 працівників, а зараз — 51. Це ті люди, які забезпечують консервацію підприємства. Попередній власник — фірма "Кернел" — виставила його на продаж.

Тривалий час підшукували покупця. Тепер такий знайшовся — його купила фірма "Біогазінвест" з Рокитного Київської області, з групи компаній АгроСПП. Тепер новий власник придбаним майном розпоряджається на свій розсуд.

Завод демонтують. Вже розібрали бетонні плити на кагатному полі, ріжуть обладнання. Селищем зранку й до вечора гуркочуть навантажені брухтом автомобілі. Демонтують завод найняті робітники й навіть дивуються, чому місцеві не стають на захист свого заводу.

— Це вже чужа власність, навіть фірма "Кернел" не має до неї відношення, бо ж свої акції наші люди продали, — пояснює сільський голова Вознесенського Олександр Титаренко. — Люди роз’їжджаються шукати роботу в Києві чи Черкасах. А ще ж на заводі зав’язана інфраструктура селища — водопостачання, газ. Якщо завод поріжуть — селище залишиться без води? От і втратили люди спокій. Зібравшись на позачергову сесію, прийняли й направили кілька звернень і до районної та обласної влади, у Київ, а також новому власнику. Щоправда, представник нового власника пообіцяв, що вони зроблять систему подачі води й каналізацію, але пообіцяв усно.

– На жаль, завод згубила втрата ринку збуту, висока собівартість і ціна на цукрові буряки. "Біогазінвест" через три роки планує запустити тут біогазову станцію. Вироблятиметься 6 мегават електроенергії — така планова потужність, – розповідає директор "Біогазінвесту" Віктор Павліченко, – На об’єкті працюватиме 56 осіб. Ще планують випалювати вапняковий камінь. Для цього є дві газові печі, поремонтовані, їх також не пускатимуть під ніж. Виготовлятимуть негашене вапно — в планах 150 тонн на добу, на нього є попит у металургійній промисловості. Ось такі найближчі плани.

У селищі цукровиків вичікувальна тиша. Роботи йдуть за високою загорожею. Планують також організувати тепличне господарство через залишки тепла при виготовлені продукту. А ще логістичний центр — об’єкт же на перехресті шляхів, проходить залізниця. Склади віддають в оренду "Астарті" — цукровій компанії, представники якої вже приїздили домовлятися.

Як повідомляв сайт vikka.ua, російському заводу черкащани незаконно відшкодували 800 тисяч гривень ПДВ.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version