додому Новини Кримінал Заробляють на війні: в Україні активізувалися шахраї

Заробляють на війні: в Україні активізувалися шахраї

0

В Україні під час війни активізувалися шахраї. Вони намагаються виманити гроші у людей, часто під приводом надання допомоги. Аферисти маніпулюють, наголошуючи на емоціях співчуття і страху, і користуються скрутним становищем своїх жертв. Про це попередили у Національному банку України, пише сайт OBOZREVATEL.

Голова управління зв’язків із громадськістю та фінансової поінформованості департаменту комунікацій НБУ Леся Войтицька назвала найпопулярніші схеми обману.

  • Оголошення про оренду житла або евакуацію

У таких випадках шахраї пропонують переселенцям житло щодо безпечних регіонів країни або обіцяють допомогу з перевезенням. Аферисти вимагають передоплату на банківську картку, а потім зникають. Українцям радять платити за такі послуги лише після прибуття до місця призначення.

  • SMS-розсилки

Українцям масово розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з текстом: “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…” далі йде посилання. За такими посиланнями переходити не можна – вони ведуть на шкідливі сайти. Про надходження будь-якої допомоги держава не повідомляє через SMS.

  • Збір грошей

Шахраї підробляють оголошення про збирання грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії. При цьому вони використовують фото з інтернету. Другий варіант – фішингові сайти, які копіюють сайти справжніх фондів. Також аферисти зламують сторінки у соцмережах та від імені власників збирають кошти на амуніцію нібито “у зв’язку з відбуттям на фронт”.

  • Продаж військової амуніції

В інтернеті розміщують оголошення про продаж бронежилетів та інших товарів для військових. Отримавши передоплату, аферисти зникають. Іноді також продають браковані бронежилети, які не захищають бійців від куль.

Читайте також: Двоє шахраїв зі Сміли організували псевдозбір грошей на армію 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version