Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», що в селі Легедзине на Черкащині, зазнав оновлення. Тут оформили сучасну мистецьку вхідну групу. Читайте власний кореспондент ВІККА.
Музею є що показати, але донедавна екскурсії до музею були обмежені через наявність лише одного старого входу. Тоді як заходи безпеки вимагають наявність двох: центрального та пожежного.
ВЛАДИСЛАВ ЧАБАНЮК, ДИРЕКТОР ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА»
У нас матеріал не лише з нашого регіону. Його треба показувати. А щоб показувати потрібні умови, починаючи входом і закінчуючи туалетом. Тому у нас є на сьогодні гарний, якісно зроблений мистецький вхід до нашого закладу, заходячи в який людина розуміє, що вона заходить у потужне, священне місце.
Заклад оновили завдяки фонду «МХП-Громаді». Сучасну вхідну групу збудували у межах національного проекту «Збереження національної культурної спадщини». Щоб туристи з України й світу мали змогу знайомитися з унікальними експонатами трипільської культури.
ТЕТЯНА ВОЛОЧАЙ, ДИРЕКТОРКА БФ «МХП-ГРОМАДІ»
У нас є дуже класний крутий проект у такому автентичному місці Легедзино, де є поселення Трипільської культури. Наш БФ підтримав цей музей , а також низку інших музеїв у межах національного проекту «Збереження національної культурної спадщини».
Відкриття вхідної групи відразу позначилося на музейній діяльності. Відвідувачам вперше представили унікальний фрагмент тканини, якому 6000 років і який вважається одним з найдавніших у світі.
ВЛАДИСЛАВ ЧАБАНЮК, ДИРЕКТОР ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА»
«Вона маленька, але вона найдавніша і вона чудом збереглася. Це чудо, що вона змогла зберегтися»
Відкриття вхідної групи об’єднало митців з усієї України. Відомий казкар Сашко Лірник модерував показ патріотичного анімаційного серіалу про трипільську культуру «Моя країна Україна». Також відвідувачі вчилися створювати сувеніри на майстер-класах Ольги Собкович. Гончар Дід Панас навчав виготовляти керамічні вироби.
Музейники кажуть: після оновлення заповідника «Трипільська культура» відкриваються нові можливості розвитку та запрошують на екскурсії відвідувачів з України та світу.