додому Новини Замість екоінспекції у Черкасах планують створити нову природоохоронну службу

Замість екоінспекції у Черкасах планують створити нову природоохоронну службу

0

Держекоінспекцію ліквідують і замість 28 обласних управлінь ДЕІ утворять 10 підрозділів нової природоохоронної служби. Про це повідомив заступник начальника Держекоінспекції в Черкаській області Олександр Позняков.

"На адресу територіального органу Державної екологічної інспекції у Черкаській області офіційна інформація щодо проведення ліквідації від центрального органу Держекоінспекції України поки не надходила. 1 червня в Держекоінспекції України заплановано нараду, можливо, після її проведення стануть відомі більш детальні подробиці подальшого реформування Держекоінспекції. Наразі нам відомо, що Міністерством екології та природних ресурсів розроблено концепцію реформування екологічної інспекції в новий природоохоронний орган, яка розміщується на сайтах Мінприроди та Держекоінспекції України. Сьогодні ця концепція після виступу міністра Остапа Семерака також затверджена на засіданні Уряду", − розповів Олександр Позняков.

За словами еколога, планується створення нової системи, яка працюватиме на моніторинг та упередження екологічних загроз і катастроф. Це має бути єдиний інтегрований орган екологічного моніторингу та нагляду − Державна природоохоронна служба України. Зокрема, планується створення 10 міжрегіональних територіальних підрозділів служби замість 28 існуючих обласних управлінь ДЕІ.

"Нові територіальні підрозділи формуватимуться за принципом еколого-ресурсних та еколого-техногенних округів, що дасть можливість отримати цілісну картину про стан навколишнього природного середовища на певних територіях. Також вона повинна надавати об’єктивну інформацію про стан довкілля. На жаль, сьогодні в Україні ніхто не може отримати он-лайн інформацію про поточний стан атмосферного повітря, води та ґрунту", − сказав Олександр Позняков.

Наступний крок − об'єднання розкиданих споріднених природоохоронних функцій між ДЕІ, Держгеонадрами, Держлісагентством та Держрибагентством, завдання яких дублюються.

Як повідомляв сайт vikka.ua, екологи показали, як нереститься риба на Черкащині.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version