На землях Черкащини неконтрольовано збільшуються посівні площі кукурудзи, сої та ріпаку. Це призводить до втрати гумусового шару ґрунту, повідомляє "Дзвін".
Щорічне збільшення площ посіву кукурудзи на зерно і площ посіву олійних культур відбувається за рахунок катастрофічного зменшення площ посіву важливих зернових продовольчих культур, скорочення площ цукрових буряків, плодоягідних насаджень, кормових культур, йдеться в аналітичній записці президента ГО "Союз виробників органічної продукції" Віталія Тереса.
У наслідок цього та екологічно необґрунтованого ведення сільськогосподарського виробництва Черкащина має значні втрати гумусового шару грунту, розвиток ерозійних процесів, збільшення площ кислих і засолених грунтів, зменшення вмісту поживних речовин та корисної мікрофлори, забруднення залишками пестицидів, важкими металами, радіонуклідами.
Аналітична записка була подана до Кабміну.
Утім, урядовці вважають, що збільшення експорту олії та кукурудзи, навіть за таких втрат для землі і сільського населення, – це позитивний результат. Мовляв, завдяки цьому Україна залишається лідером у рейтингах світових експортерів: олії соняшникової, кукурудзи, ячменю, пшениці, сої, курятини.
У Кабміні зазначили, що вже є готова Програму розвитку сільського господарства і сільських територій.
Як повідомляв сайт vikka.ua, прокуратура Черкащини заборонила будувати дачі на землях лісогосподарського призначення.