На Черкащині є кілька найпоширеніших способів шахрайства з використанням банківських карток. Найчастіше злочинці представляються співробітниками банку, під час інтернет-покупок та за допомогою одноразових сім-карти.
Про це йдеться у програмі "Дійові особи" на телеканалі "ВІККА".
"Найчастіше шахраї телефонують і представляються співробітниками банку. При чому вони активно вимагають у клієнтів особисті персональні дані: смс-пароль, номера карт, строк дії карточки тощо", – говорить керівник прес-офісу Черкаського філіалу Приватбанку Наталія Макаренко.
Також дуже часто кошти видурюють через інтернет. Якщо людина розмістила оголошення про продаж певної речі, злочинцю легше дізнатися персональні дані.
За словами заступника начальника управління карного розшуку УМВС України в Черкаській області Валерія Прибиша, карткове шахрайство – це специфічний вид злочину.
"Зазвичай такі злочинці підготовлені професійні. Вони використовують одноразові сім карти, одноразові телефони і саме це не дуже часто перешкоджає правоохоронцям близько підступити до них", – говорить Прибиш.
У таких випадках експерти радять відразу зателефонувати на телефонну лінію банку, де фіксуються всі звернення клієнтів. Потім потрібно повідомити, що з вашої картки несанкціоновано було знято гроші. А вже після цього постраждалий має звернутися у міліцію.
"Суми кожен раз різні. Все залежить від способу шахрайства. Якщо це продаж через інтернет, то залежить від товарів. Можуть бути від 500 до 3-5 тисяч гривень. Якщо це шахрайська операція за допомогою кредитної карти, коли телефонує псевдо-співробітник банку і говорить, що потрібно оновити чи перевірити дані, то тут суми вищі – від 5 тисяч", – повідомляє Макаренко.