додому Новини Як зробити пікнік незабутнім: поради черкащанам від експерта

Як зробити пікнік незабутнім: поради черкащанам від експерта

0

Попереду в українців святкові вихідні. Оскільки синоптики наобіцяли тепло та сонце, черкащани вже наповну планують відпочинок на природі. Як підготуватися до пікніка та що із собою необхідно взяти, сайту vikka.ua розповів керівник черкаського туристичного клубу "Горизонт" Едуард Мітрічев.

"Планувати пікнік краще за кілька днів, а можна і раніше. Продуктивнішою буде організація майбутнього відпочинку, коли одна особа (лідер) візьме на себе планування і розподіл обов’язків. Можна зустрітися заздалегідь та обговорити, хто що бере та купує із продуктів, або ж домовитися, що хтось із компанії закупить усі необхідні харчі", – зазначає Едуард Мітрічев.

Під час планування майбутнього відпочинку треба продумати такі обов’язкові пункти: спорядження та меблі, які знадобляться на природі, меню застілля, розваги для дозвілля, а також засоби захисту та гігієни.

Перед тим, як їхати на природу, треба переконатися, що обране місце для відпочинку збігається з вашими очікуваннями. Щоб уникнути можливого розчарування, варто організовувати пікніки у добре відомих та перевірених місцях.

Що брати на пікнік, залежить від тривалості відпочинку. Кількагодинна вилазка у ліс чи парк може обмежитися кошиком із їжею та посудом, покривалом, карематом, парасолькою від сонця та іграми для дозвілля.

Відпочинок подалі від цивілізації вимагає більш суттєвої підготовки.

"Обов’язково треба взяти дрова (не лаковані і не фарбовані) чи відходи з пилорами для майбутнього вогнища. Звичайно, для шашликів потрібен мангал та шампури. Беремо пікнікові меблі (столи та стільчики), ковдри чи підстилки, або ж каремат. Якщо синоптики попереджали про можливі дощі, прихопіть тент, щоб накрити зону відпочинку", – розповідає.

Посуд для пікніка може бути як скляний, так і одноразовий. Для перевезення їжі найкраще обрати пластикові контейнери. І, звісно, не забудьте про пакети для сміття.

"Сміттєвих пакетів треба брати побільше і бажано великих розмірів. Є велика ймовірність того, що, приїхавши на місце відпочинку, вас застане неприємний сюрприз від попередників, тож спершу треба буде подбати про чистоту. Пакети знадобляться і для того, щоб прибрати після себе. Також не зайвими будуть кілька пар рукавичок", – зауважує керівник черкаського туристичного клубу.

Що ж до меню, то це справа індивідуальна. Традиційною пікніковою стравою для українців є шашлик, м'ясо на вогні. Добре на природі смакує смажена картопля, овочі на грилі.

Зелень, фрукти та овочі варто завбачливо помити та за потреби нарізати вдома, адже на природі це зробити не так зручно.

Про їжу, яка швидко псується, краще взагалі забути.

"Обов’язково треба взяти велику кількість питної води – із розрахунку щонайменше два літри на особу. Зрештою, якщо вода залишиться, можна помити посуд", – додає експерт.

Не обійтися на природі без серветок, мила і туалетного паперу. Варто користуватися серветками з тканини, адже звичайні швидко закінчуються або взагалі розлітаються по всій території.

У спеку завжди треба брати головні убори та користуватися засобами для захисту шкіри від ультрафіолету. Не варто забувати й про засоби від комах та невелику аптечку.

"На компанію має бути принаймні одна аптечка. У ній мають бути: засоби від харчових отруєнь (зокрема активоване вугілля), джгут для зупинки кровотечі, йод, бинт, перекис водню, антиалергічні засоби. Це мінімальний набір для здорових людей", – зазначає Едуард Мітрічев.

Щоб відпочинок на природі не обмежувався споживанням їжі, варто подумати і про дозвілля. Залежно від уподобань захопіть із собою спортивний інвентар (м’ячі, бадмінтон, фрізбі), настільні ігри чи музичні інструменти.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащан запрошують у парк на кашу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version