Українці не звикли економити енергоресурси, хоча мають одні з найнижчих тарифів на комуналку в Європі. Так, за даними Держстату, у 2016 році одне українське домогосподарство у середньому споживало в місяць 161 кВт/год електроенергії. При цьому в країнах ЄС споживання електроенергії значно більше і становить в середньому 303 кВт/год.
Водночас Україна має найнижчі, у порівнянні з європейськими країнами, тарифи на електроенергію та вартість послуги централізованого опалення.
Щоб стати енергонезалежним та разом з тим зекономити власні кошти, фахівці дають 10 простих порад.
1. Сортуйте сміття та здавайте вторсировину. Так ви дбатимете про навколишнє середовище і зможете повернути частину коштів до вашого бюджету.
2. Грійте ту кількість води, яка потрібна зараз. Щоразу, коли ви нагріваєте повний чайник, а використовуєте лише частину нагрітої води, ви переплачуєте за використаний газ або електроенергію.
3. Вимикайте електроприлади, а не лишайте в режимі очікування. Особливо, якщо тривалий час не перебуваєте вдома.
4. Використовуйте повністю завантажені пральні та посудомийні машини. Це не лише дозволить зекономити електроенергію, а й ваш час.
5. Встановіть LED-лампи та датчики руху на ввімкнення світла. Вони у кількадесят разів економніші, ніж лампи розжарювання.
6. Приймайте душ замість ванни. Це дозволить приблизно удвічі зекономити використання води.
7. Під час гоління та чищення зубів набирайте воду в чашку. Не використовуйте проточну воду, коли в цьому немає великої необхідності.
8. Очищуйте пилотяг перед використанням. У цьому випадку його двигун не нестиме перевантажень і він споживатиме менше електроенергії.
9. Не залишайте зарядні пристрої підключеними до мережі. Деякі зарядні пристрої не вимикаються при досягненні повного заряду ваших гаджетів.
10. Накопичуйте сонячну енергію в оселі протягом дня. Відкрийте гардини та тримайте вікна чистими. Це дасть можливість використовувати більше денного світла замість штучного освітлення.
Матеріал підготовлено в рамках проекту "Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа", що втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями "Інтерньюз-Україна" та "Товариство Лева". Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми "Підтримка демократії", що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Як повідомляв сайт vikka.ua, комунальні заклади Черкас хочуть оснастити сонячними електростанціями