В Умані розгорнувся справжній освітянський скандал. Справа в тому, що на посаду ректора престижного Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини намагаються повернути тестя відомого київського політика, лідера партії "За Україну!" В’ячеслава Кириленка Михайла Мартинюка, який вже очолював цей виш у 2005 – 2010 роках, інформує "Обозреватель".
Як стало відомо, справжню війну розгорнули проти нинішнього ректора педуніверситету Наталії Побірченко, що прийшла на цю посаду замість Мартинюка у 2010 році.
Як з’ясувалося, цю "війну" розпочали і активно підтримують представники демократичної партії проєвропейського спрямування "За Україну!". Початок нескінченним перевіркам діяльності педуніверситету поклало звернення народного депутата Олега Медуниці (який, як відомо, є заступником голови партії "За Україну!" В’ячеслава Кириленка). Потім був ще лист до Міністра освіти і науки Сергія Квіта від незадоволеного відсутністю "гідної" посади колишнього декана історичного факультету.
Проте, перевірки і Міносвіти, і прокуратури, і Черкаської обласної адміністрації не підтвердили жодного звинувачення на адресу нинішнього ректора університету. Але тиск на виш і його керівника досі продовжується. Пані Наталії дала чітко зрозуміти: будуть перевіряти і шукати, поки не знайдуть, за що можна звільнити. І чекати кінця 5-річного терміну її ректорства, що спливає в кінці 2015 року, ніхто не буде…
З'ясувалося, з боку Черкаської ОДА активно допомагає воювати з пані Наталією нещодавно призначений заступник губернатора-керівник апарату ОДА Віталій Коваль, який не просто очолював Черкаську обласну організацію партії "За Україну!", а й був помічником В’ячеслава Кириленка.
Освітяни ж виступили проти звільнення Наталії Побірченко з посади ректора університету. Колектив педуніверситету за один лише день зібрав 355 підписів представників професорсько-викладацького колективу лише для того, щоб донести до Міносвіти й іншу точку зору. Звернулася до Міністерства й обласна профспілка працівників освіти з проханням зупинити цей тиск і дати людині допрацювати свій термін, бо вона – на своєму місці і звільняти її точно не треба.