додому Новини Як розпізнати шкідливу косметику: поради черкащанам від фахівця

Як розпізнати шкідливу косметику: поради черкащанам від фахівця

0

Різноманітні баночки та тюбики, що обіцяють молодість та красу, ми використовуємо щодня, довірившись такій переконливій рекламі. Що ж насправді ховається у складі косметики за незрозумілими абревіатурами та хімічними сполуками, сайт vikka.ua з’ясовував у фахівця.

Зволожуючі, живильні креми з різноманітними вітамінами та маслами насправді можуть не тільки не приносити користі, а ще й бути шкідливими у кращому випадку для поверхні шкіри, у гіршому – для внутрішніх органів. А все через мінеральні масла та силікони, що так припали до душі виробникам за свою дешевизну та "слухняність" у поєднанні з іншими компонентами. Про найнебезпечніші з них нам розповіла косметолог бюро краси "Облака" Ірина Пучкова.

Отож основні з них:

Mineral Oil (мінеральне масло) – побічний продукт нафтопереробки. У косметиці його використовують для зволоження. Після нанесення на шкіру, мінеральне масло утворює жирну плівку, закупорюючи пори та перешкоджаючи диханню шкіри. Може стати причиною серйозних шкірних запалень, алергічних реакцій, висипів.

До різновидів мінеральних (технічних) масел зараховують парафін, парафінову олію, пропилен гліколь, петролатум.

Гліцерин (Glycerin) – складається з жирних кислот і води. Нас переконують у тому, що він потрібний для поліпшення проникаючих здібностей кремів. Однак замовчується такий факт: якщо вологість повітря нижче 65%, гліцерин починає висмоктувати вологу з глибоких шарів шкіри і зберігає її на поверхні. Тобто всі креми і лосьйони, до складу яких входить гліцерин, можуть сушити і стоншувати шкіру, що в подальшому призводить до утворення зморшок.

Ланолін (Lanolin) – за принципом дії схожий з гліцерином. Потрапляючи на шкіру, він розбухає за рахунок вологи, витягнутої з нижніх шарів шкіри, викликає підвищену чутливість.

Содіум лаурил сульфат (Sodium Lauryl Sulfate (SLS)) – один з найбільш небезпечних інгредієнтів у засобах для догляду за волоссям та шкірою. Цей компонент дійсно залишає на поверхні шкіри невидиму плівку. Крім цього, він може проникати через шкіру, накопичуватися і затримуватися в тканинах головного мозку, очей, печінки.

Содіум Лорет сульфат натрію (SLES) – широко використовується у виробництві косметики. За своєю дією на організм аналогічний SLS, але крім нітратів утворює ще й не менш шкідливі для нас діоксини.

Collagen (Колаген) – дуже розрекламована добавка в кремах для боротьби з ознаками старіння. Однак насправді розмір молекул колагену занадто великий, щоб проникнути у шкіру, тому він просто осідає на поверхні, закупорюючи пори, перешкоджаючи випаровуванню води і надходженню кисню. Це стосується колагену, який видобувається з нижньої частини лап птахів і шкур великої рогатої худоби. А ось рослинний колаген є винятком. Він дійсно може сприяти виробленню власного колагену.

Парабени (Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben) – продукти переробки нафтопродуктів. Виробники їх використовують, щоб подовжити термін придатності. Однак їхня здатність накопичуватися в організмі і є основною небезпекою.

Аміди (TEA, DEA, MEA) – ще один небезпечний клас сурфактантів. На етикетках косметики вони можуть позначатися абревіатурами: TEA — TriEthanolAmine, DEA — DiEthanolAmine та MEA — MonoEthanolAmine. Ці сполуки утворюють у крові нітрозамінові канцерогени (речовини, що призводять до ракових захворювань).

Вищеперераховані компоненти далеко не вичерпують увесь перелік небезпечних речовин, однак є одними з найбільш шкідливих.

Читаючи склад косметики, варто пам’ятати ще й про порядок розташування компонентів. Першими завжди зазначаються складники, концентрація яких у засобі найбільша.

"Часто виробники косметики хитрують, прописуючи величезними літерами біля назви чи то розрекламований компонент (до прикладу, колаген) чи просто натуральний (наприклад, оливкова олія), однак якщо поглянути на склад, виявиться, що цей же компонент стоїть там ледь чи не останній. Це свідчить про те, що його там насправді дуже мало", – зазначає косметолог.

Уникнути хімії можна обравши органічну косметику. Вона не тестується на тваринах, не містить хімічних консервантів, добавок та інших шкідливих для здоров'я речовин. Її на прилавках у магазинах сьогодні достатньо. Є і вітчизняний продукт, і закордонний.

"За кордоном органічна ж косметика піддається ретельному аналізу. Після цього вона отримує міжнародний сертифікат. Продукція, що пройшла міжнародну сертифікацію, має відповідні позначки на упаковці, зокрема: Ecocert, BDIH, USDA Organic, Na True, Cosmebio тощо", – додає Ірина Пучкова.

Через відсутність барвників та згущувачів органічна косметика відповідно має білий чи прозорий колір і може розшаровуватися. Єдиним мінусом такої косметики є можлива алергічна реакція на будь-який компонент. Тому перед покупкою продукції треба обов’язково прочитати склад, а перед використанням протестувати її.

Як повідомляв сайт vikka.ua, протягом березня черкасці дихали канцерогеном та аміаком.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version