додому Новини Як простому черкащанину зібрати на власну квартиру, щоб не виїжджати за кордон...

Як простому черкащанину зібрати на власну квартиру, щоб не виїжджати за кордон і не ставати корупціонером

0

Про власне житло мріє, мабуть, кожен українець. Та у багатьох мрію так і не вдається втілити в життя, адже соціальний рівень життя дозволяє лише прожити від зарплати до зарплати. Щастить небагатьом – або тим, у кого житло залишилося у спадок, або тим, хто зміг "провернутися" в житті і заробити необхідну суму.

За останні 10 років житлова нерухомість у Черкасах зросла в ціні в рази. Якщо в середині 2000-х однокімнатну квартиру на вторинному ринку можна було придбати за 3-4 тисячі доларів, то зараз її вартість сягає в середньому 15-20 тисяч доларів. І це не кажучи про девальвацію гривні та інфляційні процеси в країні.

Як пересічному черкащанину заробити на власну квартиру та чи реально це взагалі – дізнавався сайт vikka.ua.

Законослухняному громадянину із зарплатою в дві-три тисячі гривень нереально закумулювати кошти на такі дорогі покупки, як квартира чи машина, – вважає директор Агенції підтримки підприємництва та інвестицій Євгеній Глєбов. На його думку, проблема в тому, що в мінімальний прожитковий мінімум не враховані довгострокові покупки.

"Державні програми "Соціальне житло" і "Молодіжне кредитування" неефективні і не здатні вирішити цю проблему. Простий українець практично приречений на самостійне придбання матеріальних засобів довгострокового плану, гарантованих йому Конституцією", – зазначає він.

Схожої думки і громадська активістка Наталія Вернидуб.

"Я не уявляю, як зібрати 20 тисяч баксів. Треба, щоб одна людина з сім’ї поїхала закордон на роботу ті кошти збирати. Тоді ще якось можна уявити. І то – треба їхати кудись у США. Або мати тут свій бізнес. Але ж тоді мова не про пересічного черкащанина. Дехто продає усе – хати в селі, дачі, машини, та ще й позичають гроші в родичів, щоб купити і виплатити в кредит маленьку стару квартиру", – говорить жінка.

Черкаська журналістка Юлія Фомічова каже: аби зібрати на власне житло, слід сподіватися лише на диво – спадок, якусь велику виплату чи лотерею.

"Якщо ж великі гроші не звалились з неба, то доведеться обирати: або відмовляти собі в усьому (подорожах, розвагах, гаджетах, одязі), зате мати власні квадратні метри, або жити в своє задоволення, але не мати власного постійного житла", – зазначає вона.

А от депутат Черкаської міськради Олексій Романов стверджує: в нашій країні по-чесному заробити на квартиру майже неможливо.

"Єдиний чесний спосіб – мати власну справу, бізнес. Другий спосіб – нечесний, але, на жаль, популярний в нашій країні: займатися корупцією, грабувати бюджет, наживатися за рахунок інших. Третій спосіб – їхати закордон на заробітки", – вважає депутат.

Його колега, вільний демократ Тарас Коломієць теж переконаний: на власну квартиру можна сподіватися лише у спадок від родичів або на гроші, зароблені за кордоном.

"У наших реаліях для більшості населення інші варіанти недоступні", – додає він.

І все ж таки будемо оптимістами і спробуємо порахувати: скільки потрібно пересічному черкащанину часу, аби зібрати на власну, хоча б найдешевшу квартиру?

Найдешевша однокімнатна квартира, яку нам вдалося знайти у Черкасах на сайтах оголошень, коштує $10500 (270 тис. 174 грн). Це квартира в 9-поверховому будинку, розташованому в Південно-Західному районі. Має площу 31 квадратний метр, а ціна знижена через незавершений ремонт.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій за січень-серпень 2016 р. на Черкащині становила 3962 грн.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у 2016 році становить 1130 гривень. Отже, цю суму залишаємо на прожиття, а решту – відкладаємо на квартиру. Таким чином щомісяця середньостатистичний черкасець зможе зберігати 2832 гривні. В рік виходить 33 тис. 984 грн. Якщо уявити, що містянин зможе відкладати таку суму щороку, то він зможе зібрати на найдешевшу однокімнатну квартиру вже за 8 років.

Але якщо зняти рожеві окуляри і подивитися на ситуацію реально, знадобиться значно більше часу. Адже фінансові витрати рідко вдається проконтролювати до копійки. Наприклад, людина хворіє і витрачає гроші на лікування, з’являються інші невідкладні потреби, як-от одяг, взуття, ремонт автомобіля тощо. Крім того, на ці розрахунки впливає і рівень інфляції, і підвищення курсу іноземної валюти, що має безпосередній вплив на рівень цін нерухомості.

Доки у пересічного черкащанина немає особистого житла, він з родиною винаймає квартиру. На це у середньому на місяць потрібно витратити 2500 гривень. Ще мінімум 2000 гривень на місяць середньостатистична родина витрачає на харчування. Отже, сім’я із сукупним доходом, наприклад, у 6 тисяч гривень зможе відкласти лише півтори тисячі щомісяця – це 18 тисяч на рік. Відкладаючи таку суму, на найдешевшу в Черкасах однокімнатну квартиру вже доведеться збирати 15 років.

Як повідомляв сайт vikka.ua, через високу комуналку ринок нерухомості у Черкасах завмер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version