Кібершахраї продовжують використовувати різні методи для отримання доступу до особистих акаунтів громадян. Про це розповів Олег Паншутін, оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ, капітан поліції в програмі «Актуально з Волошиним» на телеканалі ВІККА.
Найпоширенішими способами залишаються зломи через фішингові посилання, телефонні дзвінки, продаж неіснуючих товарів в інтернеті та шахрайські схеми під виглядом волонтерства.
Фахівець радить дотримуватися двох правил для захисту акаунта. Перше – використовувати складний пароль із великих і малих літер, цифр та символів. Друге – увімкнути двофакторну автентифікацію, щоб зловмисники не змогли отримати доступ навіть при знанні пароля. Окрім цього, якщо шахраї вже отримали доступ до вашого акаунта, протягом доби ще є можливість видалити сторонніх осіб та повернути контроль над своєю сторінкою. Тому важливо діяти швидко та уважно слідкувати за активністю у своїх облікових записах.
Кіберполіція ставить перед собою мету захистити громадян, попередити злочини та запобігти їм. Олег Паншутін розповів, що за 2025 рік вже оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення 10 особам. Серед них є як шахраї, так і особи, які незаконно втручалися в акаунти громадян. Загалом у супроводі кіберполіції наразі перебуває близько 300 кримінальних проваджень.