додому Новини Освіта В’язали хустки і пізнавали традиції: у черкаській школі відкрили музейну кімнату (ВІДЕО)

В’язали хустки і пізнавали традиції: у черкаській школі відкрили музейну кімнату (ВІДЕО)

0

У Черкаській загальноосвітній школі №21 відкрили музейну кімнату і провели майстерклас із в’язання хусток. Про це повідомляє власний кореспондент ВІККА

Давня традиція, що збереглася донині. На українських весіллях нареченій прийнято замість фати або вінка пов’язувати хустку. Такий обряд демонстрували на тематичному святі учням черкаської школи №21. 

Покриває голову дівчині зазвичай свекруха. Затим – танець із незаміжніми подругами. 

Народознавчий майстерклас поєднали з відкриттям музейної кімнати у школі. Українську світлицю обладнали учні та вчителі своїми силами. Зносили експонати, лаштували імітовану піч, розмальовували стіни. Разом із тим – пізнавали традиції свого роду. 

Намагалися максимально відтворити давній побут: тут і вишиті рушники, і скриня з речами, і мисник на стіні. 

YouTube video player

Серцем української хати була колиска – підвісна або опорна і розташована біля ліжка батьків. Такий автентичний експонат принесла до школи восьмикласниця Святослава. 

СВЯТОСЛАВА, УЧЕНИЦЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ШКОЛИ №21 

Це колиска моєї сім’ї, востаннє тут колихався мій тато. Це колиска із села Сахнівка моєї прабабусі Тані, яка мені її і віддала. 

Натхнені традиціями, учениці розібрали всі хустки, що були у скрині. Пані Марина знає кілька десятків способів запнути хустку. Ділиться знаннями охоче. 

МАРИНА, ОРГАНІЗАТОРКА МАЙСТЕРКЛАСУ 

Маю невеличку зелену садибу, хату-світлицю 19 століття, де і проводимо такі заходи, як вечорниці, відродження традицій. І все що збереглося з побутових речей, все шанобливо збережено. Ікони, прялки, рядна, рубелі. 

Директорка школи сподівається, що музейна кімната поступово буде поповнюватися. І світлиця буде місцем, куди діти будуть приходити з цікавістю. 

ВІКТОРІЯ БЛОЩАНЕВИЧ, ДИРЕКТОРКА ЧЕРКАСЬКОЇ ЗОШ №21 

Організували куточок, де діти зможуть відпочивати. Переймати традиції. Все-таки, коли воно в атмосферному місці, воно краще ті самі вірші, традиції запам’ятовуються. І приймають все більше до душі. 

Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, Телеканал ВІККА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version