додому Новини Водохресний святвечір: старовинні традиції і повір’я

Водохресний святвечір: старовинні традиції і повір’я

0

Водохресний Святвечір – приготування перед одним із найголовніших православних свят – Богоявлення Господнього. 18 січня вся родина, як і перед Різдвом, збирається разом і куштує лише пісні страви – кутю, овочеві млинці, медові оладки тощо, повідомляє "Сніданок з 1+1".

До свята Водохреща люди ретельно готувалися, а в усіх місцях, в яких могла причаїтися нечиста сила – кути, двері, вікна – обкурювали димом ладану, малювали крейдою хрести і кропили святою водою.

Здавна вважалося, що у Водохресний святвечір потойбічна сила особливо небезпечна, бо це остання ніч перед майбутнім водосвяттям. Протягом усього дня аж до першої зірки православні дотримувалися строгого посту, а також стояли в церкві на молитві.

Увечері 18 січня проводилася церковна служба, по закінченні якої належить святити воду, а потім умитися нею та окропити житло. Вважається, що водохресна вода має особливу цілющу силу.

За традиціями, ввечері 18-го січня можна загадувати будь-яке бажання. Окрім того, Водохресний Святвечір – найкращий час для ворожіння за весь рік. Найголовніше правило – у будинку не повинно бути чоловіків. Також зі столу краще прибрати зайві предмети, окрім потрібних для ритуалу. 

Найпростіший спосіб ворожіння на Водохреще – візьміть рукавичку, сховайте у ній папірці з іменами чоловіків, яких ви знаєте, та покладіть на ніч під подушку. Вранці витягніть, щоб дізнатися ім’я судженого.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Хрещенський тиждень на Черкащині буде морозним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version