З 26 друкованих засобів масової інформації комунальної форми власності на Черкащині 8 бажає роздержавитись цього року. Усі інші готові відмовитись від бюджетних дотацій не раніше, як через рік. Про таке рішення колективи редакцій вже офіційно повідомили своїх співзасновників. Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Серед бажаючих піти у самостійне плавання у 2016 році обласна газета "Черкаський край", районки "Шполянські вісті", "Чигиринські вісті", "Вісник Городищини", "Дніпрова зірка", "Зоря", "Надросся","Трудова слава". Якщо усім їм співзасновники вже ухвалили, або найближчим часом мають ухвалити рішення щодо реформування ЗМІ, то по двох останніх редакціях процес прийняття рішення загальмувався районними радами.
У редакції "Трудової слави" майновий конфлікт із співзасновником, – повідомляє заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної адміністрації Олена Петрова. – Окрім випуску газетиредакція займається щеі випуском поліграфічної продукції. Кам’янську друкарню приєднали до редакції кілька років тому і редакція має на балансі поліграфічне обладнання, платить заробітну плату поліграфістам та пільгові пенсії колишнім працівникам друкарні. Районна рада не бажає виходити зі складу співзасновників, мотивуючи, що реформуванню підлягає лише друковане ЗМІ, а не поліграфічний відділ.
Як повідомила посадовиця, з приводу таких дій співзасновників редакція готує судовий позов. Крім того, зі слів редактора районної газети, районна рада по висвітленню діяльності співпрацює з приватним районним виданням, що суперечить Закону про реформування стаття 12 якого наголошує, що редакції реформованих друкованих змі місцевої сфери розповсюдження мають пріоритетне право на укладання договорів на висвітлення діяльності органів виконавчої влади.
Щодо корсунь-шевченківського "Надросся", то районна рада на останній сесії непідтримала пропозицію трудового колективу щодо етапу реформування. Головний редактор видання сподівається, що питання про роздержавлення буде повторно винесене на найближчу сесію, – повідомляє Олена Петрова.
Унікальна ситуація склалась з міською газетою "Городище", де відсутня редакція, майно та відповідно колектив. Є особа відповідальна за формування та випуск газетних номерів. У результаті немає рішення колективу про спосіб та етап роздержавлення, що мало б бути прийняте до 31 березня. Городищенська міська рада, яка є засновником видання, спробує прийняти рішення про роздержавлення самостійно.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаських обранців розлютили телесюжети.