Сучасні технології допомагають смілянським лісівникам на високому рівні здійснювати ведення лісового та мисливського господарства. До таких новинок належать фотопастки, перша з яких була придбана Смілянським лісгоспом ще минулого року, а нині ці пристрої вже стали незамінними помічниками у повсякденній роботі. Про це повідомляють на сайті Черкаської ОДА.
Фотопастки можна встановлювати у будь-якому місці, де є потреба у невидимому спостереженні, а запис здійснюється навіть у нічну пору доби та практично за всіх характерних для нашої місцевості температурних режимів. Передача ж знімків відбувається через MMS з прив`язкою до мобільного телефону відповідального працівника, або ж на електронну пошту.
"Фотопастка спрацьовує на рух в режимі реального часу і є абсолютно непомітною у лісових насадженнях. Технічно передбачена можливість фіксувати стан справ як за допомогою фотознімків, так і відеозйомки. Завдяки цьому використовуємо їх для боротьби з браконьєрами, порушниками порядку у лісах, з метою обліку та встановлення статево-вікового складу популяції диких звірів", – зазначає директор ДП "Смілянський лісгосп" Юрій Сегеда.
За його словами головного мисливствознавця Смілянського лісгоспу Костянтина Костенка, у мисливських угіддях підприємства створена мережа біотехнічних споруд, які відвідують практично усі лісові мешканці. Тож у літню пору фотопастки використовуються для контролю за відвідуваністю диким звіром штучних водопоїв, солонців та підгодівельних майданчиків.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині обліковують пернату дичину.