додому Новини Валентин Мельничук: у "Черкаських Мавпах" зразкова система дитячого баскетболу

Валентин Мельничук: у "Черкаських Мавпах" зразкова система дитячого баскетболу

0

Юнацька збірна України з баскетболу в Черкасах продовжує підготовку до чемпіонату Європи у дивізіоні "В", який наприкінці липня прийме Болгарія. Серед зіркових гостей черкаського збору слід відзначити Валентина Мельничука. Один з найвідоміших майстрів українського баскетболу нині очолює тренерську комісію ФБУ, а в Черкасах виконує функції консультанта Максима Міхельсона. Відомий тренер дав інтерв’ю сайту "Черкаські Мавпи" .

 Валентине Федоровичу, раді Вас вітати у Черкасах. Поділіться враженнями від цього збору.

 Я до цього кілька разів був у Черкасах і знайомий з тутешніми умовами. База у "Черкаських Мавп" на належному рівні, тим паче у місті є і хороші парки та пляжі, де хлопці теж працюють над фізпідготовкою. Відтак, я був одним із тих, хто позитивно поставився до можливості готуватися до чемпіонату Європи у Черкасах. Ми живемо у хорошому готелі і маємо зразкове харчування, можемо повноцінно зосередитися на підготовці. Якщо говорити про баскетбол, то слід відзначити нашу підготовку. Я тренував багато збірних, у деяких був консультантом, зараз подібні функції виконую у Максима Міхельсона.  Мені є з чим порівнювати, у нас все розписано до найменших дрібниць і ми чітко притримуємося запланованого графіка. Сподіваюся, все це допоможе Україні повернути собі місце у дивізіоні "А".

– За свою кар’єру ви тренували багато команд та гравців, навіть чотирьох олімпійських чемпіонів. Скажіть, наскільки талановите це покоління українських вісімнадцятирічних хлопців?

 Скажу однозначно, що це покоління має значно досконаліший технічний арсенал. У тих хлопців, можливо, були інші переваги, якісь вольові якості чи ще щось, але в техніці вони значно програвали сьогоднішнім одноліткам. От я, приміром, зараз дивлюся на Святослава Михайлюка, так його техніка досконала. Він навіть у волейбол грає дуже здорово. Я під час ранкового тренування навіть подумав, що він займався колись цим видом спорту. І мої слова стосуються не лише Святослава, решта збірників також перебувають у прекрасній технічній підготовці.

 Можливо, через кілька років дехто з гравців цієї збірної гратиме за Національну команду України. На ваш погляд, що головне для досягненн результату – талант чи праця?

– Талант, помножений на тренування. Без цих двох складових гравцем збірної ніхто не стане. Але є безліч прикладів, коли неймовірно талановитий гравець не може використати свої сили, а хлопець з посереднім талантом і неймовірною працьовитістю грає десь в НБА. Талант – це не основний момент, бо є ще самовіддача.  

– Чи є шанс у Михайлюка грати в НБА?

– Безсумнівно. Я думаю, що у свої 17 він кращий у Європі та Світі. Коли я його вперше побачив на київському чемпіонаті Європи, то був неймовірно вражений: це найсильніший гравець такого віку, якого я бачив. Але попереду ще велетенська робота, яку потрібно витримати на шляху до мрії.

 Які переваги цього складу збірної, на ваш погляд?

 Я бачу багато плюсів. Один із важливих – це кістяк команди, який сформований навколо клубу "Черкаські Мавпи". Відразу вісім гравців високого рівня представляють цю команду і в тактичному плані Максиму Міхельсону цю команду підготувати буде значно легше. Все-таки цих хлопців тренер готує  ледь не 10 років і вони прекрасно все розуміють. З інших клубів на зборі теж представлені дуже сильні гравці, які ще підсилять команду. На жаль, ми втратили таку перевагу, як домашній майданчик на Євробаскеті. Чемпіонат Європи у цій віковій групі  перенесли з Донецька. Звісно, за підтримки рідних вболівальників перемагати значно легше, однак тепер ця перевага буде у болгарів. Хоча зараз наша жіноча збірна показала прекрасний приклад, граючи усі матчі на виїзді, наші дівчата отримали перемогу.

 Що на Ваш погляд можна зробити для розвитку дитячого і юнацького баскетболу в Україні?

– Насправді можна говорити про велику кількість складових, але я зауважу про головну. У кожному клубі, який виступає у Суперлізі, має бути вибудувана  правильна баскетбольна піраміда, у фундаменті якої лежить баскетбольна школа. У цьому плані мені дуже приємно дивитися на розвиток юнацького баскетболу в Черкасах. У "Черкаських Мавпах" зразкова система дитячого баскетболу, із якої потрібно брати приклад. Мені приємно бачити подібну піраміду у Южному, Донецьку та Маріуполі. Якби у кожної команди Суперліги була така система роботи з молоддю, ми б мали неймовірно сильну збірну. Можливо, потрібно вигадати якісь санкції щодо клубів, які не мають подібної структури. Приміром, в Іспанії є така система.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version