додому Новини Черкащина В Умані екологи рятували із замерзлого ставу лебедів

В Умані екологи рятували із замерзлого ставу лебедів

0

Уманські екологи, заручившись підтримкою активістів, рятували лебедів, які оселились на місцевому Осташівському ставу. Водойма вже повністю вкрилась кригою, на ній і сиділи птахи.

Пернаті підморозили ноги і не могли злетіти по слизькому льоду, пише "УманьNews". 

Рятівники на човні екологи наблизились до змерзлих птахів, розбили кригу навколо них, що дало змогу лебедям зігрітись у воді й піднятись у небо.

Орнітологи пояснюють: лебедям не страшні морози до -2 градусів. Адже вони мають теплий лебединий пух і жирову змазку. Головна ж небезпека для них – голод. Однак, якщо птахи здорові і можуть літати, то підгодовувати їх небажано — вони самі можуть знайти їжу. Лебедю досить ополонки діаметром хоча б п’ять метрів, щоб по льоду до нього не підібралися хижаки. 

Фахівці рекомендують підгодовувати птаха в період морозів тільки в тому випадку, якщо це сірий перволіток, що ще не змінив оперення на біле. Одному такому лебедю необхідний 1 кг. комбікорму раз на три дні. Така порція не привчить птаха до штучного годування, але й не дасть загинути в холоди. Також лебеді охоче їдять зерно, овес, кукурудзу, терті овочі та розмочене у воді сіно.

Крім того, екологи наголошують: лебедів і диких качок не можна годувати хлібом — у птахів від нього починається ентерит.

Якщо ж лебідь не може злетіти і сидить на повністю замерзлому водоймищі — значить він дуже ослаблений або травмований. Такого птаха потрібно відловити й передати до найближчого центру реабілітації, у зоопарк або в екопарк.

Після порятунку уманських лебедів місцеві мисливці підгодували їх і пообіцяли робити це протягом усього сезону морозів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах визначили місця складування новорічних ялинок.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version