додому Новини В ОДА розгорівся скандал довкола пташників. Згоди так і не дійшли

В ОДА розгорівся скандал довкола пташників. Згоди так і не дійшли

0

Сьогодні понад дві години тривало обговорення питання будівництва курників поблизу сіл Мошни та Яснозір'я. На ньому були присутні понад 100 осіб. Між прихильниками, противниками та владцями тривала дискусія, однак до логічного вирішення питання так і не дійшло.

Під час комісії у облдержадміністрації заслухали звіти начальника управління містобудування, в.о. начальника управління земельного кадастру, директора департаменту екології та природних ресурсів, начальник державної екологічної інспекції, головного державного санітарного лікаря та інших. Всі вони одноголосно зазначили, що забудовник пташників діє у межах чинного законодавства.

На це противники забудови обурилися, адже вони вважають, що 144 курників – це тисячі тонн метану, білкового пилу, тяжких металів та азоту. Люди бояться, що їхнє село повторить долю Хуторів та Степанців.

Однак їх продовжили переконувати у тому, що будівництво підприємства на території Яснозір'я допоможе покращити умови життя навколишніх сіл та вирішити питання з пенсійним забезпеченням.

"Канівський район, де розташована "Перемога Нова", сьогодні сам себе забезпечує виплатами пенсій на 79 %. Середня заробітна плата на підприємстві становить 5 200 грн, а місячний фонд зарплати – 17 мільйонів гривень", – навів приклад представник пенсійного фонду.

Натомість, за її словами, Черкаський район забезпечує себе пенсійними виплатами нижче середнього обласного рівня. До того ж середня зарплата по області становить лише 2900, що майже вдвічі менше, ніж на аналогічних підприємствах.

Після цього до обговорення проблеми долучилася депутат районної ради Катерина Онопрієнко. Під час свого емоційного виступу вона заявила, що обурена громада спочатку пішла перекривати міст, а далі вона налаштована ще радикальніше. Люди не допустять будівництва курників на їхній землі.

Однак на засідання приїхали й селяни, які підтримують будівництво курятників. Вони вважають, що це допоможе за допомогою інвестора вирішити питання із дорогами, ФАПами, школами та садочками.

Натомість противники забудови звинуватили їх у підкупності та наголошували на екологічній катастрофі. Також вони говорять про невиконання законів та відсутність відповідних європейських технологій для безпечного функціонування такого великого підприємства, що й викликало обурення громадськості.

Під час обговорення голова Яснозірської сільської ради розповіла, що вона спілкувалася із забудовником з приводу будівництва та запросила представника на сесію. Однак депутати відразу стали протестувати проти будівництва. За словами голови сільради, село буде жити й без курятників та виживати за рахунок власних господарств та землі.

"Громада наша визначилася. Вона не хоче слухати ні про ті мільйони, ні про які блага. Вона хоче жити на чистій території і люди хочуть, щоб наші діти не хворіли раком і невідомими хворобами, які вже з’явилися у Канівському районі", – сказала очільниця села.

Таку "однобоку" позицію голови сільради голова Черкаської ОДА сприйняв негативно.

"Безумовно, треба слухати людей, але ті люди, які мають владу, вони відповідають за свої слова. І ви зокрема, як сільський голова. Тому у результаті і на питання про дороги та ФАПи, коли дійде до того, що потрібно за рахунок чогось виплачувати і пенсії, то ви будете і на це давати відповідь", – сказав Ткаченко.

Після дискусії до слова запросили народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка.

"У будь-якій країні на першому плані має бути закон. Подобається він комусь чи ні, але це є закон. Інакше ж – це беззаконня. Я чув одну сторону, іншу сторону, інвесторів, владу. Перше, що я побачив – це недостатнє інформування, що створило певний стереотип. Тобто інвестор мав прийти, пояснити, що це за проект, які проекти вже є і функціонують", – сказав нардеп.

Він заявив, що сьогодні потрібно шукати компроміс.

"Потрібно почути один одного. Я закликаю до розумного діалогу. За вами ваші діти і їхнє майбутнє. А інвестору радив би бути з людьми лояльними і доступніше говорити. Бо є маса домислів, які люди сприймають як істину. Відкрийте більше, розкажіть і покажіть, відвезіть. Я пропоную вам підписати меморандум", – наголосив Олександр Бакуменко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version