28 травня у обласній філармонії відбувся перший міський фестиваль стипендіальних перспектив, на якому нагородили переможців олімпіад та наукових конкурсів. Про це повідомили в Департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Захід зібрав майже 300 школярів та їхніх наставників. Усі вони отримали призи або грошові премії. Серед відзнак – і сертифікати на навчання в закордонних навчальних закладах. ГО "Свідома освіта" разом із департаментом освіти та гуманітарної політики за сприяння українських і місцевих спонсорів вирішили відзначити урочисто та публічно навчальні досягнення талановитих черкасців.
Організатори переконані, що таким чином дарують дітям крила. Крила успіху та подальших перемог.
Відзнаки дісталися не лише учням, а й тим, хто допомагав вибороти перемогу. Так, наукова робота на тему "Українська молодь у русифікаторській політиці Кремля доби застою" Олександри Радзієвської з 31-ї гімназії виборола першість у науковому конкурсі МАН.
– Перший чинник – це наукова школа, керівник, людина, яка в тонусі, процесі, репрезентує якісь новації в науці, другий чинник – це величезне бажання дитини, яке має бути втілене в практичну роботу, – важає доктор історичних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького, науковий керівник перможниці наукового конкурсу МАН Олександри Радзієвської у секції "Історія України" Юрій Присяжнюк. – Коли люди співпрацюють в науці, це часто-густо більше, ніж родичі. Мені дуже приємно, що з Сашою у нас склалися саме такі стосунки.
Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин у своєму виступі наголосив на статистиці. Мовляв, це не просто цифри, а величезна, щоденна праця учителів разом із учнями.
– У міському етапі олімпіад із навчальних дисциплін узяли участь 1714 учнів, 756 посіли призові місця, у обласному етапі взяли участь 237 наших школярів, 194 із них стали переможцями, – наголосив він. – Із всеукраїнських учнівських олімпіад 80% дітей повернулися цьогоріч із перемогами. Це така промовиста статистика, це така втіха для педагогів, це те, що допомагає вірити у завтрашній день нам усім.
Разом із міським головою Анаталієм Бондаренком він вручив дітям грошові нагороди та стипендії. Усього – 42 такі відзнаки. Нагадаємо, торік розмір премій дітям та учнівській молоді від міської ради був збільшений і становить за перше місце 1200, за друге – 900, за третє – 600 гривень.
– Діти – це наша перспектива, це те найкраще, що у нас є, наша гордість, – наголосив мер. – І де б ви не були, які б куточки країни і світу не відвідували, пам'ятайте, що ми пишаємося вами, ми пишаємося найкращими учнями черкаських шкіл! Я вам скажу відверто: у нас поки що є невеликі успіхи – це і безкоштовний проїзд учнів і студентів, збільшення втричі капітальних видатків на галузь освіти, нині вони сягають близько ста мільйонів гривень, це збільшення розмірів стипендій міської ради, постійне піклування про харчування учнів 1–4 класів.
Він пообіцяв і надалі докладати максимум зусиль, аби освіта була на першому місті в питанні розвитку міста.
Представник коледжу Georgian (Торонто, Канада) Людмила Поліщук родом із Черкас. Каже, у навчальному закладі нині навчається біля 300 українців, щороку до нього вступають 2-3 черкасців.
– Канада дуже велика країна і там не вистачає великої кількості фахівців, бо населення країни досить нечисельне порівняно з її розмірами, – розповідає вона. – Тому коледжі і університети запрошують студентів не лише з України, а й усього світу і дозволяють працювати після навчання упродовж трьох років.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Геращенко пропонує не пускати на шкільні лінійки чиновників.