Неоднозначна ситуація склалася в селі Головківка Чигиринського району. Там не поділили між собою цьогорічний урожай з нічийного поля місцевий священник – отець Ігор та сільський голова Галина Дарієнко, пише "Про все".
Ця історія розпочалась ще у березні, коли настоятель місцевого храму Іонна Богослова УПЦ Ігор Коркоц при підтримці парафіян розпочав бурхливу діяльність по освоєнню прилеглого до Головківки поля, яке, за його словами, не оброблялось з періоду розвалу Радянського Союзу.
– Ми вирішили виростити зерно на нічийному полі – це близько 20 га, щоб продати зерно та на виручені кошти надати допомогу постраждалим в АТО – це і інваліди, і переселенці, і учасники бойових дій, – пояснює причини самозахоплення священник.
На зібрані за зиму громадою кошти поле було засіяне та оброблялось аж допоки не визрів врожай. Але тут, як стверджують священник та прихожани, в ситуацію втрутилась сільський голова, яка звернулась до відповідних органів про самозахоплення земель, що належать сільській громаді.
Усвідомлюючи незаконність самозахоплення земель настоятель подав документи на оформлення земельної ділянки під сільгоспвиробництво, проте питання залишається невирішеним.
– Це дійсно самозахоплення, ми і не відмовляємося від цього. Ми готові були сплатити відповідні штрафи за такі дії. Зараз оформлюємо документи, але процедура затяжна і її результати будуть лише в жовтні, – зазначив отець Ігор.
Нового розвитку конфлікт набув 1 вересня, коли невідома вантажівка намагалась з Головківського току вивезти збіжжя, що знаходилось там на зберіганні. Парафіяни вже завантажену зерном автівку заблокували та викликали оперативно-слідчу группу Чигиринського РВ НП.
Сам отець Ігор, який цього дня брав участь у першовересневих урочистостях у Черкасах, одразу прибув до села та намагався встановити у водія його повноваження та вимагав документи на вивіз.
Пізніше до току приїхав директор фірми Обласний торговий дім "ЧеркасиАгро" Руслан Булах, який повідомив, що вантажівка належить його організації.
– До мене звернулась голова сільради про те, що нею разом із податковою було виявлено поле, засіяне зерном. Вони звернулись до Держгеокадастру Черкаської області і встановили, що на цю ділянку немає договору оренди. Після цього сільська рада прийняла посіви на безбалансовий рахунок і передала нам на реалізацію. Ми молотили це зерно. Але з’явився батюшка, і ми вирішили до встановлення обставин залишити зерно на току під відповідальне зберігання настоятеля, – пояснив підприємець.
Поспілкувавшись з учасниками конфлікту, журналісти вирішили також взнати точку зору Галини Дарієнко, проте на телефонні дзвінки вона не відповідала, ані в сільраді, ані на власному подвір’ї її не було.
Тож поки що конфлікт залишається у підвішеному стані. Зерно продовжує псуватись на току, а незібрана частина урожаю заростає на полі бур’яном.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині археологи проводять унікальні розкопки.