додому Новини Черкащина #УкраїнськаХустка: черкащанки долучились до всесвітнього флешмобу (Фото)

#УкраїнськаХустка: черкащанки долучились до всесвітнього флешмобу (Фото)

0

7 грудня в Україні вперше відзначили Всесвітній день української хустки. Святкувати його у день Святої великомучениці Катерини запропонувала ініціативна група вінницьких депутаток, громадських діячок та активних жінок. Таку ініціативу підхопили у понад 20 країнах світу. Усе, кажуть авторки ідеї, аби об’єднати українок і нагадати про важливість берегти споконвічні традиції, відроджувати їх і передавати нащадкам.

Соцмережі повнились світлинами з хештегом #УкраїнськаХустка: протягом тижня українки в різних куточках планети ділились своїми знімками у традиційному головному уборі. Не стояли осторонь і черкащанки. Ті активно долучились до інтернет-флешмобу. Свої фото доповнювали й емоційними історіями, пов’язаними з хусткою. Деякі передавались з покоління в покоління, як родинна реліквія й оберіг.

Найяскравіші світлини чарівних черкащанок, які хизувались своїми неймовірними хустинами, – у добірці vikka.ua

Викладачка одногоз черкаських вишів Анна Новак у кількох варіаціях приміряла чорну

Facebook / Анна Новак

Білу уквітчану одягла цього дня місцева  бібліотекарка Ольга Таланова

Facebook / Talanova Olga

Черкащанка Настя Теліженко уквітчалась святкового дня у синю хустку. 

Facebook /  Настя Теліженко

Журналістка Галина Рижак для знімку одягла мамину білу хустину, якій вже понад півстоліття. 

Facebook /  Galina Ryzhak

Разом з дорослимим участь у флешмобі взяла й маленька канівчанка Яринка. Її мама, Вікторія Подолянюк, змалку привчає доню шанувати традиції. 

"Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм", – підписала світлину доньки пані Вікторія.
 

Facebook /  Вікторія Подолянюк

Свято української хустки випало на день народження черкащанки Ольги Пізньої.

"День української хустки у мій день народження?!! Дякую! Це приємний і дуже особливий для мене подарунок, адже хустки я надзвичайно люблю і ношу їх із превеликим задоволенням", – написала жінка й поділилась світлинами з різних періодів свого життя. Усі об’єднані одним яскравим акцентом.
 

Facebook /  Оля Пізня

Вчителька з Черкас Леся Щербатюк поділилась родинною світлиною не лише в хустині, а й у традиційному українському строї.

Facebook / Lesia Shcherbatiuk

Співачка родом з Черкащини Руслана Лоцман не лише показала світлини в хустці, але й розповіла про роль старовинного аксесуару в її житті.

"Ще як я була дівкою, хустка допомагала мені співати українські пісні в холодних клубах… Потім з нею я об'їздила усі фронти, підтримуючи наших воїнів, створивши образ комбат Марусі, яка шукала жениха серед найкращих патріотів. І коли прийшов час обрати свою долю, вишитою хусткою заквітчав мене мій чоловік на весіллі. За хусткою я ховала свою вагітність, бо її яскраві орнаменти забирали увагу на себе. У цій же хустці, що мені подарувала мама, я була в пологовому будинку, бо вона стала мені оберегом, – поділилась у своєму описі співачка. – А ще з моїми немовлятками ми влаштували фотосесії лялечок в хустці… і я знаю, що хустка буде супроводжувати моє життя і далі, бо це не лише елемент національної культури, а й чудовий головний убір та атмосферна річ для вечорниць, різних заходів і просто гарного настрою. Одягаючи хустку в місто я згадую себе малою, коли в селі мама запинала хустками від холоду, і мені стає ще затишніше на душі".
 

Facebook / Ruslana Lotsman

Дехто долучався до хусткової раптівки цілими колективами.

Як от педагогині Черкаської загальноосвітньої школи №10.

Facebook /  Оксана Дяченко

Чи бібліотекарки Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка

Facebook /  Marina Pypka

В Золотоніській школі №3 влаштували цілий хустковий вернісаж: напередодні свята навчальний заклад наповнився яскравими кольорами й орнаментами хустин на дівочих плечах.

Facebook /  Золотоноша школа 3

В Канівському міському центрі туризму до участі у флешмобі також залучили й юних вихованиць.

"Ми з вихованцями щорічно вивчаємо історію української хустки, способи її вив'язування та використання в традиційних святах і щоденному житті жителів різних регіонів України! Проводимо майстер-класи з вив'язування хустки. Вивчаємо, зберігаємо і презентуємо національні традиції нашого народу", – йдеться в дописі до серії неймовірних світлин. 
 

Facebook / Канівський міський центр туризму Канівської міської ради Черкаської області

Як повідомляв сайт vikka.ua, в Черкасах презентували фотоісторії жертв домашнього насилля.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version