Читайте:
Творці проекту запевняють: рекомендуватимуть тільки те, що випробували на собі.
"Показати мінус області великого розуму не треба, вийшов за тин і починай жалітися. В нас мета протилежна – розрекламувати, заманити туриста. При цьому ми зберігаємо принцип достовірності: якщо ми кудись самі б не їхали – то і не порадимо", – переконує Марина Богомазова.
Фото Антона Цимбала
Пілотний випуск, попри форс-мажорні обставини, видався дуже насиченим.
"Ми дуже сподівалися, що пілот вдасться зняти за "красивої" погоди, проте – доки знайшли фінансування, доки отримали кошти – закінчилася навіть золота осінь. Нам залишилося знімати єдиний зимовий об’єкт в області – Водяники. На щастя, приблизно в той же час відбувся фестиваль "Трахторнамаланка" в Легедзиному, що зробило пілот більш багатогранним. С погодою, до речі, так і не пощастило: ми знімали в єдиний "сніжний" вікенд року, але сніг танув просто на очах", – пригадує адміністратор проекту.
Приймають знімальну групу не завжди гостинно.
"З адміністрацією місць відвідувань домовляємося заздалегідь. Зустрічають нас дуже неоднозначно. Дивуються і питають: Для чого вам це потрібно?, Хто вас фінансує?, Хто це все замовляє?. Буває важко переконати людей в наших намірах, бо мета проекту "занадто вже гарна", – зазначає Марина Богомазова.
Імпровізація ведучих Ірини Тітовської та Дмитра Подорошка – родзинка програми.
"Зйомки дуже виснажливі: за світловий день треба відзняти багато ситуацій. Ведучі на власному досвіді пробують все, що мають робити туристи. Звичайно, є сценарій, ми готуємо тексти довідок, які промовляються в кадрі, однак 90% роботи – імпровізація ведучих", – додає адміністратор проекту.
Фото Антона Цимбала
Наразі команда готується знімати другий епізод. З маршрутом уже визначилися.
"Ми постійно опрацьовуємо інформацію про область, формуємо маршрути, так щоб в одній програмі було і відоме, і невідоме, і, звичайно,"вау"-фактор. На ранню весну в нас готовий маршрут "Орбіта – с. Медведівка – с. Стецівка". Почнемо з "міста-привида", недобудованої електростанції, закінчимо музеєм млинарства. Влітку ж першими в черзі стоять напрямки Мошни і Буки", – розповідає адміністратор проекту.
Готовність підтримати команду ентузіастів виявила і обласна влада.
"Зараз ми домовилися про співпрацю з облдержадміністрацією. З 2016 року розпочнеться обласний проект, дещо схожий на наш, але зав’язаний на мобільному додатку. Тож, є перспектива стати в нагоді один одному, і, можливо, обласна влада посприяє реалізації проекту, – сподівається Марина Богомазова.