додому Новини У суді Києва розглянули питання про реабілітацію отаманів Холодного Яру

У суді Києва розглянули питання про реабілітацію отаманів Холодного Яру

0

Реабілітувати отаманів Холодного Яру за нинішніми законами дуже складно. Для цього треба змінювати законодавство. Про це Gazeta.ua розповіли у прокуратурі Київської області.

"Зараз можливі три варіанти вирішення цієї ситуації. Суд може реабілітувати отаманів Холодного Яру, може не реабілітувати. Також суд може усунути розбіжності між документами у справі отаманів. Однак реабілітувати їх буде дуже складно. У нинішньому Кримінально-процесуальному кодексі не прописана процедура реабілітації жертв політичних репресій. Це питання регулювалося законом про реабілітацію, який прийняли 1994 року. Зміни в нього вносили в останнє 1996 року. За цим законом Ларіон Загородній та його побратими не підлягають реабілітації. Не можна реабілітувати людей, які вбивали мирне населення, створювали бандформування. У вироку від 1923 року йдеться, що холодноярці вбивали і грабували мирне населення. Тому суто формально вони реабілітації не підлягають", – сказали у прокуратурі.

На думку прокурора, вирішити питання про виправдання отаманів можна лише прийнявши новий закон.

"Цю проблему намагалися вирішити автори законів про декомунізацію від 9 квітня 2015 року. За ним, холодноярці боролися проти комуністичного режиму і стали його жертвами. Але в законі не розроблена процедура реабілітації жертв комуністичних репресій", – стверджує прокурор.

Нагадаємо, 22 серпня у Апеляційному суді Київської області слухали справу про реабілітації отаманів холодного Яру – Ларіона Загороднього, Юрій Дроботковського, Дениса Гупала, Сергія Захарова, Івана Грисюка, Івана Ляшенка, Корнія Черкаса та інших. Ініціатором повторного клопотання стала облрада Черкаської області. Наступного разу для розгляду справи суд збереться 7 вересня 2016 року.

Отаманів Холодного Яру вже намагалися реабілітувати 1994 року. Тоді начальник відділу прокуратури Київської області Ленчевський відмовив їм у цьому. Прокурор дійшов висновку, що українські повстанці "злочинно діяли проти робітничо-селянської держави в інтересах поновлення влади буржуазії на Україні", а "кваліфікація злочинних діянь… правильна, засудження їх обґрунтоване".

Як повідомляв сайт vikka.ua, "укропівці" стали на захист Холодноярського урочища.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version