додому Новини У Смілі знищують останнє в Україні підприємство із виготовлення лимонної кислоти

У Смілі знищують останнє в Україні підприємство із виготовлення лимонної кислоти

0

Смілянський завод із виробництва лимонної кислоти почали вирізати на металобрухт, незважаючи на пропозиції про купівлю підприємства вітчизняними інвесторами. Про це повідомляє видання "Нова Доба".

Завод став єдиним в Україні виробником лимонної кислоти після того, як кілька років тому було повністю знищене виробництво на Харківському заводі харчових кислот.

За останні роки завод кілька разів міняв власника. У 2008 році екс-народний депутат Віктор Тимошенко продав 91,25% цього підприємства київському бізнесмену Миколі Чернову. Втім, Чернову не вдалося налагодити роботу заводу. Підприємство припинило свою роботу у 2013 році. Фірма потрапила у заставу "Легбанку", до якої була введена тимчасова адміністрація.

Після того, як смілянське підприємство з виробництва лимонної кислоти буде вирізано, на теренах пострадянського простору залишиться лише один значний завод з виробництва цієї продукції – "Бєлгородський завод лимонної кислоти" ("Цитробєл", Россія). Знищення виробничих потужностей заводу дозволить повністю захопити ринок України китайським і російським виробникам.

Ситуацію із заводом прокоментував в. о. міського голови Сміли Ярослав Березань. Він зазначає, що завод перебуває у приватній власності і власники дуже "неконтактні".

"Раніше вони вже вирізали на металолом цукровий завод, а нині почали той самий процес із заводом по виробництву лимонної кислоти. Справа в тому, що на заводі вони ще й мали установку по виробництву електроенергії, оскільки під час процесу виробництва лимонної кислоти "побічним продуктом" є велика кількість гарячої води. Таким чином підприємство ще й опалювало частину будинків у місті. Проте років 10 тому вони від цього відмовилися і продали обладнання. А 2 роки тому проблема виникла із сировиною, оскільки підприємство закуповувало іноземну патоку, а з ростом долара їм це стало економічно невигідно. З того часу виробництво на заводі припинилося, хоч він і давав роботу близько сотні людей. Нині власники у Києві й жодного зв’язку в нас з ними немає", – зауважив Ярослав Березань.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version