16 серпня у селищі Легедзине на Черкащині понад три сотні людей взяло участь у трипільській толоці. Цьогоріч там заклали нову трипільську хату. Під час свята вдалося зібрати біля п'яти тисяч гривень на лікування пораненого в АТО Олександра Кікіна, який воював добровольцем, пише Gazeta.ua.
Музейне свято проходило на території Державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура". Двоповерхову хату заклали на камінний фундамент. Чоловіки робили живопліт для стін із гілля, а жінки та дівчата місили ногами глину. Опісля разом робили вальки та закладали ними стіни. Це третя трипільська будівля, яку спорудили у заповіднику.
– Ситуація у країні така, що здавалося б – не до толоки. Але почали звертатися люди, які приїздять до нас щороку. Всі питали – коли толока? Тому вирішили таки провести наше традиційне музейне свято. Почали будувати нову трипільську хату. Відтворюємо її за тими зразками трипільського житла, яке знаходимо на розкопках за селищем – двоповерхова із глини, полови та дерева. Тут було найбільше у Європі трипільське поселення – на три тисячі будинків. Біля музею плануємо відтворити комплекс із кількох трипільських жител, – прокоментував директор музею Владислав Чабанюк.
Після толоки всі охочі відвідали археологічні розкопки, де музейники показали знайдені трипільські житла та гончарні печі. Ввечері гості свята та місцеві жителі писали листи на фронт солдатам та брали участь у майстер-класах із гончарства, ліплення із глини, плетіння бісером та соломою. Пригощали на толоці борщем та кулішем, які готували тут же на вогнищі. Розважали толоківців казкар Сашко Лірник та гурт "Вертеп" із Дніпропетровська.
Перша толока у Легедзиному була у 2008 році. З того часу її проводять щороку. Вдалося відтворити традиційну трипільську хату та майстерню.