У парку "Сосновий бір" урочисто відкрили фестиваль "Дивосвіт". Цього року проект має назву "Минуле на дотик". В його рамках 8 скульпторів упродовж місяця працюватимуть просто неба, створюючи фігури, які прикрасять струмки під мостом кохання під час реконструкції. Про це повідомляє Дирекція парків.
Упродовж свята лунали музичні вітання, тривали майстер-класи з розфарбовування тварин, студія Елементарного музикування забавляла найменших відвідувачів.
– Щиро радію, що фестиваль відбувся і цього року, – говорить директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко. – Дякую усім, хто долучився до його організації й запрошую черкаців поспостерігати за творчістю скульпторів. Крім того, щотижня на відвідувачів чекатиме розважальна програма з майстер-класами та показами фільму. Усі забави будуть тематичними.
Цього разу учасники фестивалю – це амбітні молоді автори. Володимир Стойко впевнений, їхні роботи органічно доповнять паркову зону.
– Такі фестивалі надзвичайно корисні, бо з кожним таким кроком місця відпочинку удосконалюються, а фестиваль привертає увагу до роботи скульпторів і таким чином робить жителів Черкас причетними до того, що відбувається, – ділиться враженнями молода мама, громадська діячка Тетяна Волочай.
Нагадаємо, цього року комунальне підприємство отримало 400 тис. грн субвенції з обласного бюджету. Ці кошти використають для проведення ремонтних робіт. Сам же фестиваль організований за кошти підприємства та партнерів.
– Коли ми розглядали вартіанти втілення фестивалю ще торік, то був варіант кінетичних скульптур, які рухатимуться від води, але зупинилися на так би мовити антивандальному варіанті, – розповідає головний натхненник проекту, черкаський скульптор Роман Турецький. – Крім того, ті місця, які є в парку, природній ландшафт, схили, на них ми можемо знайти артефакти, які просто виходять із землі. Чому так? Бо передусім це буде цікаво дітям. Адже вони думають, що динозаври – це щось з Америки і в існує тільки кіно і мультиках. Але діти не знають, що у нас водилися мамонти, саблезубі тигри, світовий океан був із гігантськими ракушками, що у нас літали комахи з розмахом крил більше метра… Їм це ніхто не розповідає, вони не ходять у музеї. Таким чином вони матимуть безкоштовний маленький музей у парку.
Фігури виготовлять із фібробетону. Майстер каже, матеріал міцний та зручний для творчості. Автори виготовлять скульптури, а реконструкцію струмків – будівельники. Роман Турецький наголошує, що над організацією фесту працюють однією дружною командою: усі учасники, партнери та працівники "Дирекції парків" – від прибиральника до майстра дільниці працюють злогоджено. А така робота, переконаний скульптор, не може не увінчатися успіхом.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на уманському фестивалі хочуть "зіткати" новий рекорд України.