додому Новини Черкащина У черкаському кардіоцентрі відкрили ангіографічну операційну (ФОТО)

У черкаському кардіоцентрі відкрили ангіографічну операційну (ФОТО)

0

Черкаський обласний кардіологічний центр – із новим ангіографічним обладнанням. Його продемонстрували під час відкриття ангіографічної операційної, що у відділенні інтервенційної радіології кардіоцентру. Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Придбали новий апарат, вартість якого більше 23 млн. грн., за рахунок співфінансування 50×50 % обласного та державного бюджетів.

Керівниця кардіологічного центру Світлана Журба розповіла, що до цього часу в медцентрі працював ангіограф, який придбали ще 10 років тому. Він уже потребував заміни. Упродовж минулого року тутешнє приміщення реконструювали під ангіографічну операційну.

"На це ми спрямували близько 4 млн. грн. з обласного бюджету, придбали необхідне обладнання на 1,5 млн. грн., провели монтаж стаціонарної ангіографічної установки "Allura Xper FD 10", отримали ліцензію, здійснили в цілому перевірку комплексу. Дотепер операційна працювала в тестовому режимі. І я можу впевнено стверджувати – без такого відділення – сучасної кардіології не існує. Адже цей апарат – основа. І не дарма метод коронарографії називають "золотим стандартом". Важливо й те, що такі операції роблять безкоштовно, забезпечуючи пацієнтів у межах державної програми необхідними матеріалами", − повідомила Світлана Журба.

За словами Олександра Білоуса, серцево-судинного лікаря-хірурга вищої категорії, керівника відділення інтервенційної радіології, цей комплекс має надзвичайну якість. Він дає змогу, завдяки якісному різнокутовому зображенню, проводити діагностику та лікування важких інфарктів міокарда. При цьому Черкаський кардіоцентр – у п’ятірці кращих медзакладів України за кількістю вилікуваних пацієнтів з таким захворюванням.

Пан Олександр розповів про механізм роботи ангіографічного обладнання. За його словами, операція триває з півгодини. На операційному ліжку через ліву руку пацієнта спеціальними інструментами дістаються серця під візуальним контролем, знаходять місце ураження – закриту коронарну артерію, механічно відкривають і потім видаляють бляшку.

У відділенні здійснюють, окрім коронарографій, ангіографію аорти, легеневих артерій, судин головного мозку, кінцівок, органів грудної, черевної порожнини та малого тазу. Упродовж 2018 року було виконано 2 200 досліджень, зокрема понад 1 700 коронарографій, що на 10% більше 2017 року. Утім найважливішою ланкою роботи відділення є надання допомоги хворим із гострим коронарним синдромом/гострим інфарктом міокарда шляхом проведення черезшкірних коронарних втручань.

Приміром, у 2018 році провели стентування 535 хворим із гострим коронарним синдромом.

Як повідомляв сайт vikka.ua, молодих лікарів на Черкащині заманюють будинком та високою зарплатою.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version