У черкаському Дніпрі у лютому зросла концентрація марганцю аж у 40 разів. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
У порівнянні з даними спостережень минулого кварталу концентрації марганцю по максимальним значенням збільшились у 3,9 рази, а по середнім за квартал – у 7 разів.
У фоновому створі, що знаходиться вище міста Черкаси на 2 км, вміст у воді марганцю дещо менший, однак перевищував граничнодопустиму норму у 34 рази. За останні 10 років лише в 2010 році концентрації марганцю перевищували ці значення.
Причиною такого забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області могли бути скиди промислових та інших стічних вод в річку, а також змиви із прибережних територій в результаті танення снігу.
Важливо знати, що присутність марганцю у питній воді є однією з основних причин її неприємного смаку. Поряд з цим, постійне вживання питної води, в якій перевищений вміст марганцю, може призвести до хронічного отруєння цим небезпечним для здоров’я металом, а також спровокувати виникнення інших захворювань людського організму.
Результати спостережень першого кварталу 2017 року, показують також, що окрім марганцю вода забруднена вище допустимих норм міддю до 22 ГДК, цинком до 5 ГДК, хромом шестивалентним та фенолами до 4 ГДК. Газовий склад води був задовільний.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаське повітря забруднене небезпечними речовинами