додому Новини Освіта У Черкасах відкрили «точку зустрічі» для вимушено переміщених дітей (ВІДЕО) 

У Черкасах відкрили «точку зустрічі» для вимушено переміщених дітей (ВІДЕО) 

0

У Черкасах відкрили першу в місті локацію проекту ЮНІСЕФ «Спільно. Точки зустрічі». Три школи міста стануть місцем проведення різноманітних заходів для дітей та молоді, які мусили покинути свій дім через бойові дії. З ними працюватимуть психологи, педагоги, артисти, аніматори. Повідомляє власний кореспондент ВІККА.

(Щоб переглянути відеосюжет, прогортайте до кінця сторінки) 

Дмитро – представник харківської громадської організації. Розповідає, як із початком бомбардування Харкова влаштували дозвілля для дітей, які ховалися у метро. Це і шоу мильних бульбашок, і ляльковий театр і творчі заняття.

ДМИТРО ЛОБАНОВ, КЕРІВНИК ПРОЕКТУ «СПІЛЬНО. ТОЧКИ ЗУСТРІЧІ»:

«Кожна станція була обладнана, відкрита для того, щоб люди там жили під час бомбардування. І вже починаючи з 14 березня ми облаштували 29 дитячих куточків на станціях метрополітену і почали проводити заходи з волонтерами для дітей».

facebook.com/perspectiva.kharkov

Втіхи та позитиву потребують також діти, які виїхали до інших міст. Тому за підтримки Юнісеф виник проект «Спільно. Точки зустрічі». Географія ініціативи – широка.

ДМИТРО ЛОБАНОВ, КЕРІВНИК ПРОЕКТУ «СПІЛЬНО. ТОЧКИ ЗУСТРІЧІ»:

«Зараз ми працюємо в семи містах, це Харків, Полтава, Кременчук, Світловодськ, Кропивницький. Сьогодні відкриваємо точку в Черкасах, завтра в Умані. І потім ще доєднається до проекту Охтирка, Чернігів, та Запоріжжя».

У Черкасах координує проект Світлана Федорова. Розповідає: на заклик попрацювати з дітьми відгукнулися майже 80 черкащан. Серед них педагоги, артисти, письменники. Волонтери, які займатимуться з дітьми, пройшли спеціальні навчання. Мета у всіх добровольців – спільна.

СВІТЛАНА ФЕДОРОВА, ДИРЕКТОР БДФ «ПОДАРУЙ ДИТИНІ СВІТ»:

«Підтримати тих людей, які покинули свої домівки, переїхали в ніші міста, надати їм психологічну підтримку. Звичайно, фокус на дітей та підлітків і мам».

Особливу увагу в рамках проекту приділять підліткам. Адже їх складніше уберегти від негативної інформації, ніж малюків. Розповідають координатори.

ОЛЕНА ШАНДРАК, СПІВКООРДИНАТОР ПРОЕКТУ :

 «Підлітки дуже важко переживають. Важко адаптуються в новій ситуації. Важко знаходять нових друзів і відгороджуються від людей. Тому підлітки, основна мета – не загубити дитину»

Заходи відбуватимуться на базі трьох черкаських шкіл. Заступниця міського голови дякує організації ЮНІСЕФ, яка з перших днів війни підтримувала місто. Особливо – освітні заклади.

АНАСТАСІЯ ЧУБІНА, ЗАСТУПНИЦЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЧЕРКАС :

 «Ми, як міська влада, абсолютно не поділяємо дітей на дітей з міста Черкаси і тих, для кого Черкаси стали новим домом. Нам хочеться, аби ви відчували себе в комфорті, безпеці і щоб ви стали повноцінною частиною нашого міста. Ви вже нею є». 

Ольга з сином Тимофієм приїхали із Харкова. Сьогодні прийшли на відкриття «точки зустрічі». У Черкасах хлопчик звикає до нової школи та вже має нових друзів – їх звати Маша і Даша.

ТИМОФІЙ, ХАРКІВ’ЯНИН:

«Ми з ними у парку зустрічаємося, ще у нас в нашому класі теж є два Тимофія, і ми з ними теж гуляємо».

ОЛЬГА, ХАРКІВ’ЯНКА :

«Это очень хорошо для всех детей. У многих нет друзей. Очень хорошо, когда есть такие мероприятия. Лучше, чтоб они были побольше, в других областях тоже».

YouTube video player

Читайте також: у Черкасах відновлять роботу ще три дитсадочки

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version