В рамках акції планується розповсюдження інформації про шкідливий вплив на екологію та здоров’я людини ртуті, що міститься в люмінесцентних лампах, та важливість правильного збору й утилізації таких ламп. Із 27 по 29 травня в 23 українських містах, включаючи Черкаси, будуть організовані тимчасові пункти збору й подальшої утилізації люмінесцентних джерел світла в торговельних центрах однієї з мереж гіпермаркетів.
Всесвітня організація охорони здоров’я відносить ртуть до токсинів, що найбільш загрозливі для довкілля та здоров’я людини. Всього 1 грам ртуті, що потрапив у довкілля, забруднює 200 тисяч кубічних метрів води та 3 мільйони кубічних метрів повітря. До того ж, ртуть накопичується в корінні рослин й дерев, грибах, водоростях та рибі. Тому відпрацьовані лампи, що містять ртуть, підлягають спеціальній утилізації – їх не можна викидати в звичайні контейнери для сміття.
В якості альтернативи лампам розжарювання, які сприяють глобальному потеплінню, та люмінесцентним лампам, що містять ртуть, екологи й спеціалісти в галузі світлотехніки пропонують переходити на світлодіодні (LED) лампи та світильники, що мають високу енергоефективність та є екологічно чистими джерелами світла.У місті Черкаси здати відпрацьовані лампи, що містять ртуть, можна буде з 27 по 29 травня в торговому центрі "Епіцентр" за адресою: вул. 30-річчя Перемоги, 29.
Як повідомив сайт vikka.ua, на Черкащині діє 14 підприємств, які утилізовують ртутні лампи.