Із найбільш вдалою концепцією меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції на сході України в Черкасах визначатимуться шляхом відкритого конкурсу. Він стартує із 1 травня й триватиме до 1 липня 2017 року. На автора найкращої ідеї чекає премія в розмірі 10 000 гривень, повідомила прес-служба Черкаської міськради.
Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, розмістити майбутній меморіальний комплекс хочуть в центральній частині алеї Слави. Це місце дещо раніше обрали представники топонімічної комісії.
Загалом переможця конкурсу визначатиме журі, до складу якого увійшли відомі фахівці в галузях архітектури, урбаністики, а ще – члени родин загиблих героїв та представники виконавчої влади на міському рівні (13 осіб).
Участь у конкурсі можуть взяти як фізичні, так і юридичні особи незалежно від фаху та навіть авторські колективи.
Заявки для участі в конкурсі слід подавати до департаменту архітектури та містобудування: м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 36, каб. 309, тел. 32-57-16.
До заяви для участі у конкурсі додаються наступні документи:
– посвідчення фізичної або юридичної особи (копія документу), відомості про її місце знаходження, код ЄДРПОУ.
– склад конкурсного проекту: графічні матеріали (паперові носії та в електронному вигляді) та текстові матеріали (пояснювальна записка в електронному та друкованому вигляді).
– пропозиція містить: титульний аркуш з назвою; текстова частина загального змісту, з визначенням конструкцій та матеріалів; ескіз-ідея у паперовому та електронному вигляді (в об’ємі, модель, ЗD-візуалізація, перспектива, макет), з розмірами; місце розташування меморіалу, генплан, креслення плану з показом розміщення меморіалу з розмірами та організацією навколишнього середовища (благоустрій); облаштування благоустрою прилеглої території, розміщення елементів благоустрою, освітлення та озеленення.
– об’ємні матеріали – макету (за бажанням).
– декларації авторства.
Конкурсні проекти подаються на конкурс анонімно під девізом у формі шестизначного числа, що проставляється у верхньому правому кутку всіх матеріалів конкурсного проекту.
Усі написи, підписи на конкурсних проектах виконуються українською мовою.
Учасники конкурсу можуть надати додаткові матеріали, що розкриватимуть ідею об’єкта. Графічні конкурсні матеріали надаються у вільному авторському виконанні (комп’ютерна графіка, на планшетах, об’ємно-просторова модель, ЗD-візуалізація, але загальною площею експозиції не більше 3 кв. м).
Пропозиції учасника конкурсу повинна відповідати таким вимогам:
а) архітектурно-планувальні:
– меморіальний комплекс, як елемент формування просторово-естетичного середовища;
– розміщення меморіального комплексу має відбуватись в комплексі з організацією благоустрою прилеглої території;
б) художньо-естетичні:
– утворення цілісного архітектурно-дизайнерського ансамблю, через гармонічне поєднання меморіалу та елементів сучасного дизайну міського середовища;
г) конструктивні та технологічні:
– пропозиції повинні передбачати виконання робіт з високоякісних матеріалів, їх конструкція повинна забезпечувати довгострокову та зручну експлуатацію.
Серед завдань, які ставляться перед майбутніми авторами ідей, – увічнення пам’яті черкасців – учасників антитерористичної операції на сході України, донесення духу патріотизму, просторове об’єднання вже наявних елементів меморіального комплексу "Слави", аби уникнути ідеологічного конфлікту часів Радянського періоду та періоду сьогодення й визволення східної частини України як символ єднання українців та вшанування пам'яті героїв.
Разом із тим, організатори конкурсу чекатимуть від учасників, що їм вдасться просторовими засобами передати емоційне переживання людей, передати, за що загинули герої.
Додаткова інформація за адресою: м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, каб. 326, тел. 32-57-16 відділ реклами та дизайну міського середовища управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка перемогла в міжнародному мовно-літературному конкурсі.