У Черкасах продовжується боротьба за окреме функціонування палацу спорту "Будівельник" та Центрального стадіону. Сьогодні, 27 травня, на засіданні бюджетної комісії депутати вкотре вислухали всі "за" та "проти". Зазначимо, що більшість присутніх вважала такий крок необдуманим та недоцільним.
Про це повідомляє кореспондент сайту vikka.ua.
Головний освітянин міста Сергій Воронов повідомив, що в департаменті освіти та гуманітарної політики готують спеціальну програму розвитку фізичної культури та спорту в Черкасах. Цей проект є об’єднавчим та розрахований на створення єдиної бази для функціонування, підготовки і розвитку спорту та фізичної культури в місті.
Основною метою об’єднання, за словами Сергія Воронова, є можливість створення єдиного комунального підприємства, яке буде забезпечувати послугами фізичної культури та спорту мешканців Черкас. Щоб надавати для занять спортом не лише спортивні майданчики, а й забезпечити інший функціонал, наприклад, інструкторів.
Також головний освітянин міста додав, що необхідно налагодити стосунки між комунальними закладами та муніципальними колективами. Мовляв, спортсмени не мають де займатися.
Однак, на конкретне запитання: чи були такі проблеми до цього, коли саме не пускали муніципальні колективи займатися у "Будівельнику", Воронов відповісти не зміг.
У заперечення цьому, депутат міської ради Олександр Радуцький повідомив, що дане об’єднання комунальних підприємств недоцільне. Оскільки палац спорту "Будівельник" є досить прибутковим підприємством і його об’єднання з Центральним стадіоном не має сенсу.
У свою чергу директорка палацу спорту "Будівельник" Світлана Бондар зауважила, що вже протягом понад 15 років вона бореться за існування цього комунального підприємства. Оскільки, коли прийшла на цю посаду, то застала повну розруху закладу.
За весь період у "Будівельнику" проводили підготовку до спортсмени Супер ліги, команди "Черкаських Мавп", приїздили колективи з різник країн, проводили Чемпіонати України, Єврокубки, кубки FIBA. І жодного разу не було суперечок, що комусь немає місця для тренування чи проведення змагань.
Вона також додала, що за останні 13 років з міського бюджету на утримання "Будівельника" було виділено на поточні ремонти та придбання обладнання лише 3 456 000 грн. Вся решта ремонтних та утримуючих робіт була виконана за кошти підприємства та інвесторів. Коли прийшли "Черкаські Мавпи" у 2006 році, то всю підлогу в залах було замінено їх коштами.
Недоцільною думку об’єднувати підприємства вважає і директор Центрального стадіону Юрій Гончаров. За його словами, потрібно розширювати комунальні підприємства, а не об’єднувати.
З такою думкою погодився і "вільнодемократівець" Володимир Гриценко. Він повідомив, що для об’єднання цих двох підприємств немає ні економічного, ні правового підґрунтя. Оскільки вони вдало співіснують та фактично самоутримуються.
Він також наголосив, що потрібно будувати, а не об’єднувати. Вже було витрачено 800 тисяч гривень за проект нового Палацу спорту, решту – два мільйони, так і не заплатили. Таким чином проект новобудови вже зроблений, але його не віддають. За період політичних розбіжностей у Черкасах, у Хмельницькому та Рівному вже отримали по 100 мільйонів від держави та збудували 40% палаців спорту. Натомість, Черкаси мають лише пустку.
Після обговорень депутати не проголосували за об’єднання даних комунальних підприємств. Також вони підтримали пропозицію Олександра Радуцького зняти це питання із винесення на сесію. Окрім цього, керівники палацу спорту "Будівельник" та Центрального стадіону мають налагодити відносини та узгодити співпрацю із муніципальним клубом "Дніпро" таким чином, щоб він мав пріоритет.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Міністерство спорту звернулося до Бондаренка через ситуацію довкола "Будівельника".