Ті, хто нас захищають. Виставку авторських ляльок представили у Черкаському краєзнавчому музеї. 40 експонатів – результат роботи членкинь спільноти «Авторська лялька-мотанка». Повідомляє власкор ВІККА.
Олена Адільбекова вимушено переїхала з Харкова на Золотоніщину. Зізнається, життя в селі надихає на творчість. Робота руками відволікає від спогадів про воєнні події, свідком яких вона стала у рідному місті. Її син зараз військовий, тож цей проєкт для майстрині – особливий.
ОЛЕНА АДІЛЬБЕКОВА, МАЙСТРИНЯ
І коли я зробила цю ляльку, це були мої емоції вдячності. Це артилерист, якого я бачила 23 жовтня минулого року, коли змінилася форма артилеристів, в червоних беретах зараз вони. Артилеристи ідуть завжди попереду.
Чи не більшість ляльок мають реальних прототипів. Це відомі багатьом Да Вінчі, Кушнір. Дехто з майстринь відобразив у своїй роботі своїх рідних або друзів, які служать. Так, пані Ірина з міста Овруч створила композицію «Посилка для земляка». Її герой розпаковує ящик зі смаколиками, вручну зв’язаними шакрпетками та лялькою-оберегом.
ІРИНА ТЮРІНА, МАЙСТРИНЯ
Поскільки я з Житомирської області, я взяла солдата з 95 бригади і дала йому ім’я Земляк. А біля нього котик. Тому що тема побуту на фронті мене дуже зацікавила, я передивилася дуже багато фотографій. Скільки наших воїнів виставляють фото з котиками, собачками, пташками.
Авторка ідеї – співробітниця музею Тетяна Григоренко. За її задумом, кожна робота присвячена певним військовим формуванням (танкістам, піхотинцям, артилеристам, зв’язківцям, розвідникам, саперам, операторам безпілотників, медикам). Таким чином діти і дорослі, які відвідають виставку, дізнаються більше про різні військові професії.
ТЕТЯНА ГРИГОРЕНКО, СТАРША НАУКОВА СПІВРОБІТНИЦЯ СЕКТОРУ ВОЄННОЇ ІСТОРІЇ ЧЕРКАСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ
Про різні роди військ щоб знали вони, тому що це ми так кажемо, ЗСУ. А взагалі, це ж не ЗСУ, а Сили Оборони і входять туди різні роди військ. Наприклад, у мене жінки не знали, що армійська авіація і тактична авіація – це різне, а тепер вони вже знають. І армійська авіація вона входить до сухопутних військ.
Науковиця консультувала майстринь, щоб зовнішній вигляд захисників був максимально достовірний. За період підготовки виставки кожна лялька обросла особистими історіями.
ТЕТЯНА ГРИГОРЕНКО, СТАРША НАУКОВА СПІВРОБІТНИЦЯ СЕКТОРУ ВОЄННОЇ ІСТОРІЇ ЧЕРКАСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ
Майстриня мене просила, коли ви заберете цю ляльку, я настільки боюся. В мене поряд працює ППО. Я тягну дітей в коридор і ляльку тягну за собою, щоб її там не розбомбило.
Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА