додому Новини Безпека Територіальна оборона не є обороною конкретної території, – Ігор Табурець

Територіальна оборона не є обороною конкретної території, – Ігор Табурець

0
Ігор Табурець
ck-oda.gov.ua

Сьогодні багато хто слово «тероборона» використовує для означення будь-яких формувань, що стоять на захисті свого населеного пункту. Про те, чим різняться формування Сил територіальної оборони ЗСУ та підрозділів добровольчих формувань територіальних громад розповів начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Ігор Табурець
ck-oda.gov.ua

– Далеко не всі люди зі зброєю, які несуть службу на блокпостах, приналежні до Сил територіальної оборони Збройних Сил України, – відзначив Ігор Табурець. – Варто розмежувати повноваження добровольчих формувань територіальних громад і військовослужбовців територіальної оборони.

Сили територіальної оборони Збройних Сил України – це окремий рід сил Збройних Сил України в одному строю разом із Силами спеціальних операцій, Медичними силами, Силами логістики та ін.

Вони не можуть закінчити службу тоді, коли забажають, чи обрати місце служби. Бо вони – військовослужбовці. Всі види забезпечення — грошове, продовольче, речове тощо – їм надають Збройні Сили України.

Головним завданням підрозділів територіальної оборони є реагування на виклики та забезпечення цілісності держави, стримування і відсіч агресії, завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію проти України.

Військовослужбовці територіальної оборони здійснюють службові завдання на всій території України, включно з районами ведення бойових дій, за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України.

На відміну від підрозділів Територіальної оборони України, оборона територій підрозділами добровольчих формувань територіальних громад – це охорона території певної громади воєнізованими підрозділами, сформованими добровольцями, які проживають на території цієї громади.

Вони не є військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань.

І можуть вийти зі складу формування за потребою чи бажанням, наприклад, щоб продовжити вести свій бізнес або повернутись на робоче місце. Утримуються ці формування коштом територіальної громади.

Читайте також: Черкаські волонтерки показали, «куди діваються» автомобілі, придбані на передову (ФОТО)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version