Сірі одноманітні будні, слідом за якими приходить повне розчарування і зневіра в житті, а потому – повний хаос з усіма відтінками зеленого. Де "життя людське нікому не потрібне, а смерть – так…". За час, що українці прожили в умовах карантину, така картинка стала сумною реальністю для багатьох: те, що раніше здавалось абсурдним, нині прийшло в життя.
Тим актуальнішою і реалістичнішою виглядає перша велика посткарантинна постановка Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.. Тараса Шевченка. 28 червня та 1 липня тут уже відгриміли перші покази вистави "Контрабас розбушувався" режисера В’ячеслава Жили. На прем’єрі побували і кореспонденти vikka.ua.
Роботу над виставою у Черкаському театрі розпочали ще у січні. На читку п’єси приїздив її автор – відомий київський драматург Олександр Володарський. Тоді автор зазначив: готовий до будь-яких сміливих ідей режисера. Тим більше, що з В’ячеславом Жилою працює вже не вперше. Так, для черкасців уже встигла стати улюбленою ще одна їхня спільна робота – вистава "Олена… не прийшла додому", яка йде на сцені нашого театру з березня 2019-го.
Сюжет нової п’єси – близький кожному, адже вона – про буденне, навіть наболіле, про стосунки в родині і поза нею, про… хайп, який став частиною сучасності. Усе в притаманній драматургу гумористичній манері.
Разом з тим, пан Жила додає: втілена на сцені історія – яскраве відображення тих процесів, які відбуваються і в сучасній Україні.
У режисерському прочитанні В’ячеслава Жили комедія наповнилась величезною кількістю символів і акцентів. Подекуди – візуальних і музичних. Перші – завдяки незвичайним декораціям та сценічним костюмам, створеним родинним творчим тандемом Сергія та Наталки Ридванецьких. Музичне ж оформлення – заслуга столичного композитора, музиканта Юрія Звонаря.
Виконавець головної ролі Геннадія Куріцина, актор Черкаського театру Павло Гончаров вважає символом і сам контрабас, навколо якого закрутився сюжет:
Окрім Павла Гончарова в акторському складі "Контрабасу" зібралась улюблена для черкаських глядачів плеяда артистів: Тетяна Крижанівська, Юрій Берлінський, Олена Брехаря, Анжеліна Іванова, Микола Зайнчківський, Михайло Кондратський, Олександр Гуменний, Олексій Клименко, Олександр Кузьмін, Олександр Новаченко.
Прем’єра вистави "Контрабас розбушувався" була запланована на квітень. Втім епідемія коронавірусу та карантин внесли у плани театралів свої корективи. То ж довгоочікуваний перший показ відбувся 28 червня. Для глядачів, які зібрались у залі будинку культури ім. Кулика, створили максимально безпечні карантинні умови, зокрема, й з дотриманням дистанції. Тож заповнити її змогли лише на третину. Оцінити втілене на сцені Черкаського театру приїхав зі столиці і Олександр Володарський. Каже – побачене сподобалось.
Петро Ластівка, директор і художній керівник Черкаського театру Шевченка, називає його флагманом серед усіх українських театрів. Адже, попри всі труднощі, черкаські театрали таки змогли до закриття сезону підготувати одразу три прем’єри (окрім "Контрабасу" також поетичний концерт "Крила" та поетична вистава "Осьмачка вільний") і відкрити свої двері для спраглих любителів Мельпомени.
Справнім же прихильникам театру, які не змогли втрапити на прем’єру "Контрабас розбушувався" 28 червня та на показ 1 липня, нагадаємо: ви можете це зробити ще 5 та 12 липня. Опісля – черкаські театрали йдуть у невелику творчу відпустку, щоб повернутись до глядачів з новими виставами.
Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, в День друзів черкащанки поділились історіями багаторічної дружби.