додому Новини Сурогатну горілку в Черкасах продають з рук і навіть на ринках

Сурогатну горілку в Черкасах продають з рук і навіть на ринках

0

Трагічні випадки отруєння контрафактним алкоголем нещодавно сколихнули всю Україну. Розповсюджений у п’яти областях (Харківській, Житомирській, Донецькій, Миколаївській та Луганській) небезпечний напій забрав життя 49-ти українців. Усього отруїлося 96 осіб, тобто фактично кожен другий випадок отруєння став смертельним.

Мабуть, нікого не здивуєш тим, що горілку підпільно купують і на Черкащині. На фоні підвищення акцизів та постійного здорожчання алкоголю цей товар має попит, а отже з’являються й охочі заробити на продажу контрафакту, нехтуючи його якістю та безпекою здоров’я споживачів. Як торгують "зеленим змієм" у Черкасах та чи перешкоджає хтось цьому бізнесу, – дізнавався сайт vikka.ua.

На одній із торговельних баз міста продають горілку в 5-літрових баклажках. Вартість – 130 і 160 гривень. Кажуть, ціна різна, бо від різних виробників. Продавець запевняє: алкоголь розливають на заводах. Однак жодних документів, які б підтверджували це, а тим паче акцизу, звісно, немає.

Купують горілку і просто з рук – через сусідів або знайомих. Беруть у тарі будь-якого об’єму, щонайменше 0,25 л.

"Якщо пошукати по місту, то можна виявити багато точок. Казбет, райони вулиці Можайського, площі 700-річчя, Митниця і навіть центр", – розповідає активіст Євген Єзик.

У будинку в районі "Д", на вулиці Різдвяній вже багато років працює підпільний цех із виробництва алкоголю. На таке неприємне сусідство скаржиться голова ОСББ Олександр Мороз. Самостійно притягнути до відповідальності горе-бізнесменів він не в змозі, а правоохоронці нічим, крім мізерних штрафів, покарати їх так і не змогли.

"У нашому будинку на першому поверсі десятиріччями цілодобово торгують алкоголем на розлив. Спочатку організували цех у підвальному приміщенні. Два роки тому ми зверталися в прокуратуру та міліцію. Разом з правоохоронцями робили контрольну закупку, спіймали їх на гарячому. Та в результаті на порушників чекав лише штраф 170 гривень. Вони його сплатили – і далі працюють", – розповідає Олександр Мороз.

Адресу, де торгують горілкою на розлив, місцеві добре знають, каже чоловік.

"Носять горілку каністрами. Продавець Маша розливає у звичайні пластикові пляшки з-під мінералки. Хоч півлітрові, хоч літрові. Збирає їх мішками від сміттєвих контейнерів, а потім розливає. У цьому ж будинку, на п’ятому поверсі, теж торгують самогонкою. Ціна – 10 гривень за "чекушку", – розповідає голова ОСББ.

Підпільні цехи та канали збуту контрафактного алкоголю податківці викривають на Черкащині майже щомісяця. Так, у серпні житель Черкас у приватному будинку та двох гаражах організував міні-завод з розливу фальсифікату. Продукцію постачав по всій області та через мережу закладів громадського харчування. 

ГУ ДФС в Черкаській області

Того ж місяця біля Умані затримали вантажівку, заповнену 13 тисячами літрів спирту під виглядом засобу для миття скла, який намагалися вивезти до Одеси.

А вже наприкінці вересня у сільському ресторані Черкаського району податківці вилучили понад тисячу літрів контрафактного алкоголю.

"Загалом з початку 2016 року на Черкащині оперативними підрозділами фіскальної служби ліквідовано 6 цехів із незаконного виробництва алкогольних напоїв, зокрема в обласному центрі, Черкаському районі та у м. Сміла. За рішенням судових органів цьогоріч у правопорушників конфіскували підакцизну продукцію, що перебувала в незаконному обігу, на загальну суму 24 млн грн. Майже весь конфіскат судовими рішеннями направлений на знищення або переробку", – повідомив vikka.ua в.о. першого заступника начальника головного управління ДФС у Черкаській області Олег Дерев’янко.

Водночас в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області наголошують: вживання такої продукції загрожує здоров’ю, оскільки вона виробляється в антисанітарних умовах із недоброякісної або навіть небезпечної для вживання сировини. Зокрема підробка може виготовлятися із метилового спирту, вживання якого небезпечне навіть у невеликих дозах.

"Навіть близько 5-10 мл достатньо, щоб назавжди втратити зір. При легкому отруєнні спостерігається сильний головний біль і нудота. Людина дуже швидко втомлюється і стає дратівливою. При отруєннях середньої тяжкості хворого турбують часті запаморочення, блювання і головний біль. Метиловий спирт вражає центральну нервову систему і через 2-6 днів викликає часткову або повну втрату зору. При важких отруєннях спостерігаються всі перераховані вище симптоми, які досить швидко переростають в кому", – застерігають у відомстві.

У разі виявлення фактів реалізації горілчаних виробів за нижчою ціною, або встановлення місць, де здійснюється реалізація алкогольних напоїв сумнівного походження на розлив черкащан закликають звертатися за телефоном чергової частини Головного управління ДФС у Черкаській області: (0472) 339-195.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині поліцейські прикрили підпільний гральний заклад.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version