У вихідні волонтери з Києва стають акторами благодійного театру "Місто сонця". Вони гатролюють з виставами по дитячим будинкам та інтернатам, і зокрема приїжджають на Черкащину. Таким чином майже десятиліття тому волонтери створили ініціативу, яка стала альтернативою фінансової допомоги дитячим установам, пише Styler.
"Ми познайомилися на порталі detdom.info, їздили до вихованців дитячих будинків та інтернатів, а потім зрозуміли, наскільки неправильною може бути допомога. Приїжджають волонтери, дарують купу речей, подарунків. І що ми отримуємо в результаті? Діти не хочуть нічого робити, не хочуть вчитися, не хочуть заробляти, думають, що отримають все просто тому, що вони сироти. Це було зовсім неправильно і ми вирішили придумати інший варіант допомоги. Одна з наших волонтерок, Наталія Грабовська (за освітою режисер) запропонувала створити театр і їздити з виставами", – розповідає Оксана Пурик. Вона виступає в "Місті сонця" з дня його заснування.
Вистави "Міста сонця" – не тільки спілкування з дітьми, але й виховний процес. Волонтери не відмовилися повністю від фінансової допомоги, але змістили акцент з подарунків на вистави. Тепер у репертуарі театру їх більше десяти.
Звичайно, за роки поїздок у волонтерів зібралося багато зворушливих історій про вихованців дитячих будинків.
"В одному з інтернатів Черкаської області жили дівчатка-двійнята, які дуже добре шили. Ми привозили їм тканину. Сестри робили все практично на професійному рівні", – згадує Оксана.
Спочатку діти зустрічали волонтерів питанням "А що ви нам привезли?", але потім звикли до того, що подарунки можуть бути не тільки матеріальними. "Ми повністю відмовилися від призів навіть під час конкурсів", – каже Оксана. Так діти втягуються в гру, а не лише намагаються заробити подарунок.
Старші діти реагують на вистави театру по-різному. Спочатку вони можуть навіть відмовитися від перегляду, але потім їх "затягує" атмосфера.
Були у "Міста сонця" й курйозні випадки. Так, одного разу до дітей старшого віку театр приїхав з виставою про Колобка.
"Довелося викручуватися. Актори у нас всі творчі і стали підлаштовувати текст по ходу справи, додавати "фішки" і проводити конкурси для старших. Це був успіх", – пригадує волонтер.
До речі, в грудні 2017 року театру "Місто сонця" виповниться 10 років і волонтери мріють відзначити ювілей на сцені – показати виставу "Один день з життя дитини" київській публіці.
Facebook / Благодійний театр "Місто сонця"
Як повідомляв сайт vikka.ua, американський волонтер навчатиме бізнесу черкаських студентів.