додому Новини Кримінал Стали відомі подробиці справи, де прокурор з Черкащини отримав близько 500 тис...

Стали відомі подробиці справи, де прокурор з Черкащини отримав близько 500 тис грн пенсії

0
гроші готівка гривня хабар

OBOZ.UA проаналізував дані реєстру судових рішень та встановив щонайменше двох прокурорів, інвалідність яких виявилась фейковою. При тому обидва прокурори обіймали високі посади та встигли побудувати кар’єри в правоохоронних органах.

гроші готівка гривня хабарНа запит OBOZ.UA в Офісі генпрокурора повідомили: у середньому в прокуратурі працює 5,9% осіб з інвалідністю. Але є два “особливих регіони”: Хмельницька (там інвалідність оформили 28,9% прокурорів) та Черкаська (27,4%) області. Керівників прокуратур у цих областях (теж мали інвалідність) звільнили.

Найімовірніше, йдеться про схему, коли прокурори незаконно отримували висновок щодо інвалідності лише заради отримання ранньої пенсії. Після скандалів довкола корупції у МСЕК всіх прокурорів, що мають інвалідність, відправили на повторну медичну експертизу вже під керівництвом МОЗ. І вже є перші прокурори, які таку перевірку не пройшли.

На Черкащині мова йде про прокурора із Уманщини. Ще в 2012-му Тарас Горобець подавав документи в магістратуру Одеської юридичної академії (в рейтингу студентів посів 136 місце з 216). У 2013-му Тарас став прокурором Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури. Через сім років він звернувся у МСЕК та оформив собі інвалідність. У 2023-му, маючи всього 10 років стажу, Тарас Горобець перейшов з пенсії за інвалідністю на прокурорську пенсію. На цей момент він вже обіймав посаду заступника керівника Уманської окружної прокуратури Черкаської області.

У матеріалах кримінальної справи 757/61245/24-к не зазначено ім’я підозрюваного, однак чітко вказані біографічні дані Тараса Горобця: через декларацію можна підтвердити і період призначення пенсії за інвалідністю (2020 рік), і період, коли розмір пенсії значно зріс через перехід на прокурорську виплату (2023 рік), а також призначення на керівну посаду (2021 рік).

Слідство встановило, що інвалідність прокурора встановили представники Черкаської обласної МСЕК №2. При тому розслідування ДБР підтвердило, що “хвороби та ступені функціональних порушень та обмеження життєдіяльності внаслідок наявних захворювань не відповідають критеріям встановлення груп інвалідності, у тому числі ІІ групи (безтерміново)”. Тобто інвалідність фейкова. Це також підтвердили і медики.

Центральна МСЕК МОЗ після перевірки ухвалила рішення про скасування інвалідності. На відміну від багатьох своїх колег, Тарас Горобець не судився заради підвищення своєї пенсії, тому за чотири роки отримав від Пенсійного фонду всього 477 тис. грн. “На підставі здійснених розрахунків Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з липня 2020 року по 30.11.2024 на рахунок здійснено виплати пенсії зі інвалідністю як інваліду ІІ групи на загальну суму 477 028 грн”, – йдеться в матеріалах справи.

Зараз Горобець перебуває під нічним домашнім арештом (фактично дотримується комендантської години та не виходить з дому з 23.00 до 05.00). 26 грудня 2024-го йому повідомили про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 4 ст 190 КК України). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version