Рух до влади керівництва ВО "Черкащани" на тлі конкурентів передвиборчих перегонів має найбільш рішучий вигляд. З самого початку перед партією повстали складні задачі: заявити про себе як про нову політичну силу та не "змазатися" на тлі ідеологічно та лозунгоподібних конкурентів. Агітаційну кампанію "Черкащани" провели не стільки вкладаючись в агітрекламну поліграфію та стенди, скільки роблячи ставки на промозаходи. Цікавість до цієї політичної сили викликає і той факт, що на тлі невідомої команди кандидатів до міської ради, претендент від "Черкащан" на мерське крісло має досить цікаву політичну історію. Теперішні виборчі перегони для нього досить символічні, а стиль боротьби за мерське крісло можна вмістити в коротке гасло: реванш будь-якою ціною.
Вічний революціонер
Імідж кандидата в мери Черкас, одного з лідерів партії ВО "Черкащани" Павла Карася складався за кращими традиціями революційної романтики. У минулому заступник Черкаського міського голови майже випадково, як сам стверджує, став одним із ключових персон черкаського Євромайдану. До цього у 2004 році Павло Карась був одним з перших організаторів помаранчевого майдану в Черкасах.
Під час останнього майдану для кандидата в мери не все склалося "помаранчево" і за погляди довелось постраждати. Разом зі ще одним активістом, сином відомого місцевого політика Максимом Булатецьким Павло Карась потрапив у опальний список влади. Їх звинуватили в підбурюванні мітингувальників до штурму будівлі ОДА 23 січня 2014 року. Як повідомляли тоді ЗМІ, Карасю та Булатецькому довелося переховуватись за кордоном.
Коли вони повернулися, на чолі місцевого Євромайдану вже були зовсім інші вожді. Саме вони, а здебільшого ті, хто вчасно домовився з лідерами післяреволюційних парламентських перегонів, зайняли ключові позиції у місцевій владі, а також в обласній та міській радах. Павло Карась опинився за бортом цього процесу.
Теперішні вибори можуть стати для політика своєрідним реваншем. Та якщо раніше опозиціонерам доводилось боротися з Партією регіонів (це було легко і зручно), конкуренція з ідеологічними двійниками куди складніша.
Парканобуди та асфальтоукладники
Навчений досвідом політичних невдач, Павло Карась почав готуватися до виборчих перегонів задовго до офіційного початку виборів. Обіцяти будуть всі, вирішили в політичні силі і спрямували енергію на дії.
Судячи по PR-ходах ВО "Черкащани", більш за все Черкасам бракує борців з амброзією, декоративних парканів у дворах, дитячих свят, дитячих майданчиків, а також латок на дорогах.
Насторожує той факт, що ремонтні роботи та дії з облаштування міста взяла на себе окрема група партії – "азотівці". Майстер дільниці лінійних мереж цеху зв’язку ПАТ "АЗОТ" Юрій Харламов, начальник економічного бюро управління з капітального ремонту Олександр Панченко, начальник цеху водопостачання та промислової каналізації Олександр Сандецький, заступник начальника Олександр Жмурко, начальник залізничного цеху Максим Скорик, директор департаменту з якості Іван Сухарьков, головний електрик підприємства Ігор Кривошеєв, начальник соціально-комунального та адміністративно-господарського відділу Григорій Кузьменко.
Такий потужний дієвий пласт менеджерської ланки містоутворюючого підприємства відверто говорить про спонсорську складову партії. Тож ціна участі "Азоту" у передвиборчій кампанії "Черкащан" має стати ключовим питанням для виборців цієї політичної сили. Електорату слід замислитися над тим, які преференції буде вимагати власник підприємства за ці вкладання.
Цікаво також, на скільки наполегливо керівництво "Азоту" буде рекомендувати проголосувати за ВО "Черкащани" майже 5-тисячному колективу підприємства.
Політична міграція
Крім електорату, що працює, на підприємстві "Азот", ВО "Черкащани" можуть перетягнути на себе частину "лайків" партії "УДАР", що здебільшого розчинилася в пропрезидентській "Солідарності". Депутат Черкаської міської ради Нарек Казарян у вересні вийшов із фракції "УДАРу" для того, щоб у цю виборчу кампанію йти в міськраду у лавах "Черкащан". У 2010 році молодий політик, директор ТОВ "Золотоніські сади" був обраний депутатом Черкаської міської ради від Партії вільних демократів. У квітні 2013 року він добровільно склав депутатській мандат. Складається враження, що Нарек Казарян досі в пошуку політичної сили, де міг би реалізувати себе.
За останню депутатську каденцію політик запам`ятався своєю пропозицією перенести станції мобільного зв’язку з мікрорайону "Митниця" у більш безпечну для громадян зону. Та як виявилося пізніше, основну долю піклування про громаду він приберіг на вибори. Нещодавно кандидат заявив, що зараз у Черкасах почався підкуп виборців, "а люди продають себе, совість, майбутнє своїх дітей за 150-200 грн". Водночас, підхопивши естафету добрих справ від ВО "Черкащани", кандидат у депутати ініціював в одному з районів міста дитяче свято і футбольний матч між командами хлопчаків з місцевого двору. При цьому майданчик для гри оздобили банерами з написом "Голосуйте за Нарека Казаряна".
Схожа політична історія у ще одного партійного мігранта. Директор будівельно-господарського гіпермаркету "Епіцентр" Армен Акопян протягом двох депутатських каденцій встиг перейти від Партії вільних демократів до "УДАРу". А тепер балотується до міськради від ВО "Черкащани".
Також у списку ВО "Черкащани" колишній заступник Черкаського міського голови, депутат міськради від БЮТ Андрій Дзюба. У 2010 році Андрій Миколайович спробував сої сили у передвиборчій гонці за посаду міського голови, куди балотувався від Української соціал-демократичної партії. Вибори програв і до сих пір у активній політиці помічений не був.
При наявності у своїх рядах вихідців з різних політсил, партійці спростовують присутність у лавах об`єднання колишніх регіоналів.
"Черкащани" – активісти
Під прапором ВО "Черкащани" до міськради балотується вже згадуваний на початку статті черкаський політик та євромайданівець Максим Булатецький. Здається, Максим Миколайович пішов у політику не стільки за покликом, скільки за обставинами. Син свого батька, він просто не міг залишитися осторонь від партійних процесів. І хоча Булатецький молодший на відміну від Миколи Булатецького не такий радикальний та епатажний, він не зміг оминути виру політичних катаклізмів регіону.
Спортсмен, голова асоціації пляжного волейболу Черкаської області, директор ТОВ "Стукалівське", депутат колишнього скликання Черкаської міської ради Максим Булатецький свого часу був обраний головою міської партійної організації "Батьківщини".
Коли у часи Євромайдану Булатецький разом з іншими депутатами та активістами піднімали на площі перед мерією європрапор, між ними та правоохоронцями виникли сутички. Після цього проти Булатецького-молодшого було відкрито кримінальне провадження, яке, за словами самого активіста, було продиктоване з кабінету губернатора Сергія Тулуба.
Одна з "фішок" "Черкащан" – ямкове латання доріг
Серед кандидатів ВО "Черкащан" – голова ГО "Громадський Блокпост" Оксана Циганок, яка свого часу в черкаській міськраді емоційно закликала депутатів та всю громадськість міста надати допомогу українським військовослужбовцям. Тут же голова ГО "Воїни АТО Черкащини", бізнесмен Олександр Халамейдик. Про його громадську діяльність майже невідомо. Натомість він входить до складу громадських рад при Черкаській міській раді та Черкасирибохороні.
ВО "Черкащани" – партія непростих людей
Політичній партії вдалося залучити у свої ряди чимало представників черкаського бізнесу та керівників комунальних підприємств. Невідомо, чому зовсім непублічні раніше черкащани, що не займалися активною громадсько-політичною діяльністю, вирішили балотуватися до Черкаської міської ради.
Бізнес-складова ВО "Черкащани": начальник відділу персоналу "Торгового дому ПОЛЯКОВ" Ірина Семиніна, комерційний директор ТОВ "ЕФТА-груп" Ірина Велько, в. о. директора Черкаського регіонального центру з інвестицій та розвитку Дмитро Виноградов, директор ТОВ "НВКФ Стройтех ", магазину "Спортландія" Віктор Вовк, директор ПП "Ремонтно-експлуатаційне управління "Надія" Оксана Говорун, директор ТОВ "Золотоніський бекон" Галина Дубовик, директор ПП "Шполянський трансагроторг" Володимир Каптенко, директор ТОВ "Юніверсал Юкрейн" Валентин Михалко, заступник директора ТОВ "Фрешковгруп" Валентина Каленик, директор ТОВ "РМ Консалтинг ГРУП" Семен Радченко. І це не повний перелік підприємців, що планують потрапити в раду. Серед керівників комунальних підприємств: заступник голови правління Черкаської облспоживспілки Валентина Зеленко, заступник директора комунального підприємства "Соснівська СУБ" Світлана Івінська, директор комунального закладу "Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради" Людмила Давиденко.
Також у лавах "Черкащан" – журналіст, керівник інтернет-видання "Прес-Центр" Віталій Латишев, кілька студентів та держслужбовців.
Галина Кобзар, vikka.ua