Через зміни клімату України більшість народних прикмет перестали "працювати", але залишилося кілька, які як і раніше актуальні, повідомляє "Обозреватель".
"Народні прикмети сьогодні не можуть " працювати" через зміну кліматичних умов. Воно вже настільки помітно і відчутно, що певні закономірності, які колись могли мати місце років сто тому і були помічені нашими предками, сьогодні просто не можуть "працювати", – зазначив директор Гідрометцентру України Микола Кульбіда.
Читайте:
Водночас він назвав кілька прикмет, на які, як і раніше, можна орієнтуватися. Як зазначив синоптик, мова йде про прикмети, які мають цілком раціональне пояснення.
Так, якщо на заході сонце заходить за хмару, це означає, що завтра буде дощ. Це пояснюється тим, що у нас близько 70 % всіх атмосферних процесів приходять із заходу.
"Але залишається ще 30 %, коли прогноз може не виправдатися", – зазначив синоптик.
Сонце, коли заходить, має яскраво-червоний колір – це означає, що буде вітряна погода. Оскільки сонце заходить на заході, а атмосферні процеси в основному приходять із заходу, це означає, що там вже спостерігається підвищена швидкість вітру, вже є погіршення прозорості атмосфери, підвищення кількості пилу в атмосфері, що і дає збільшення червоного режиму спектру .
Раціональне пояснення має і прикмета про те, що низький політ ластівок над водою – до дощу.
"Причина проста: як правило, перед дощем спочатку істотно підвищується вологість повітря, у комах набрякають крильця, вони не можуть літати високо, і птахи змушені опускатися нижче, щоб їх зловити", – сказав Микола Кульбіда.